Stare Miasto przyjazne dzieciom

Chcecie, aby wasze pociechy jak najlepiej bawiły się na swoich urodzinach? Alicja Jezierska z Banana Smile specjalizuje się w organizowaniu imprez i prowadzeniu warsztatów dla dzieci. A wszystko to odbywa się w przestronnym lokalu na Starym Mieście.

Na środku pomieszczenia zawieszono huśtawkę, obok której stoi duży stół, przy którym bez problemu usiądzie nawet dziesięcioro dzieci. Na białych ścianach zaczepiono baloniki i inne ozdoby. Po lewej stronie, przy kontuarze, znajduje się kącik dla maluchów, gdzie najmłodsi uczestnicy mogą się pobawić.

– Kiedy ruszyliśmy z pracami remontowymi w listopadzie czekało nas wiele pracy – wspomina Alicja. – Mama mi pomaga we wszystkim. Współpracujemy razem. Przekazuje mi siłę i energię, tak potrzebne do pracy z dziećmi. Wsparcie rodziny jest o tyle ważne, że Banana Smile to marka dla rodzin, a nasze silne więzi jeszcze bardziej uświadamiają mi, że to co robię, jest świetne .

Pierwszą z nowości jest możliwość zorganizowania profesjonalnej imprezy urodzinowej. Zabawa odbywa się w lokalu. Wraz z jubilatem udział może wziąć dziesięcioro dzieci.

– Solenizant wymyśla tematykę, a my stylizujemy pomieszczenie, aby jak najlepiej odzwierciedlało jego wyobrażenia – dodaje Alicja Jezierska. Podczas dwugodzinnej imprezy, dzieci kreatywnie spędzają czas: ćwiczą zdolności manualne oraz własną wyobraźnię. Tu nie ma czasu na nudy – zabawa jest przednia.

Inną atrakcją jest godzinny cykl warsztatów, które odbywają się co tydzień w soboty. Na każdym spotkaniu dzieci robią coś innego. Miały już okazję stworzyć prezenty dla dziadków, czy łapacze snów. W kwietniu maluchy wykonają m.in. słynne i znane wszystkim Slime, czyli glutki pełne brokatu. Alicja Jezierska czerpie inspirację skąd się tylko da.

– Lubię sama coś robić, jestem kreatywna i do tego samego chciałabym nakłonić dzieci. Dzięki warsztatom mogą ćwiczyć zdolności manualne, ale również nawiązują wzajemne relacje – tłumaczy. Kilkoro dzieci przychodzi regularnie od pierwszych zajęć. Sześciolatki mogą już zostać same bez opieki rodziców. Ale do Banana Smile trafiają także szkraby.

– Najmłodsza uczestniczka miała dwa lata. Oczywiście była pod czujnym okiem mamy – mówi pani Alicja.

Mimo że panie z Banana Smile skupiają się na nowych aktywnościach (głównie warsztatach), ale nie zapominają o inicjatywie, z której są już bardzo znane.

– W tym roku ruszyliśmy z pocztą balonową. Są to przesyłki typu pudła-niespodzianki, po otwarciu których wylatuje balonik z życzeniami. Nasze pudła sprawiają dużo radości i polecamy je każdemu, nawet dorosłym – opowiada Alicja Jezierska.

Od marca zostały wprowadzone warsztaty dla mam, czyli bezpłatne, czwartkowe spotkania dla pań. W ich trakcie kobiety poznają tajniki spa. Z zajęć wychodzą bardzo zadowolone i optymistycznie nastawione.

Kolejną atrakcją są karty lojalnościowe. Za każdy udział w warsztacie, karta zostaje podbita. Po uzbieraniu dziesięciu pieczątek na dzieci będzie czekać interesująca niespodzianka. W planach jest także zagospodarowanie przestrzeni przed lokalem, ale na to musi wyrazić zgodę miasto. Jednak pani Jezierska jest pełna optymizmu.

– Muszą się zgodzić, bo to dotyczy dzieci – śmieje się.

Banana Smile zajmuje się również tworzeniem dekoracji. Są to stroje, ozdoby stołowe, czyli wszelkiego rodzaju słomki, rurki, wbijane patyczki w przekąski, opisy przekąsek, girlanda nad stołem, balony, czy ozdoby charakterystyczne dla danej bajki, którą wybierze jubilat. Poza imprezami urodzinowymi, Alicja Jezierska przygotowała ofertę organizacji komunii, chrzcin lub wesel w hotelach, bądź restauracjach.

Dane kontaktowe:

Alicja Jezierska – Banana Smile,

ul. Lelewela 8, t

el. 507 814 348,

mail: [email protected],

profil Banana Smile na Facebooku.