fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, Marzec 24, 2019
reklama

Pomysł na niedzielę? Tysiące Winyli na starówce!

Strona główna Wiadomości Pomysł na niedzielę? Tysiące Winyli na starówce!
reklama

– Miłość do winyli? Wyniosłem z domu, utrwaliłem w podróży, a scementowałem tym projektem – opowiada Paweł Janiszewski.

To właśnie on, 33-latek z Lublina, jest organizatorem płytowych targów pod hasłem Tysiące Winyli. Impreza już w najbliższą niedzielę (11.03) odbędzie się w pubie Carpenter Inn na olsztyńskiej starówce. Nazwa nie jest przypadkowa, bo miłośnicy płyt winylowych z Olsztyna i okolic rzeczywiście będą mogli poszukiwać muzycznych skarbów pośród… tysięcy nośników!

reklama

– Spodziewamy się blisko czterech tysięcy płyt – zapowiada Paweł. – To specjalna selekcja. Będą tam egzemplarze nie tylko z Wysp Brytyjskich, ale również z moich ostatnich podróży do Portugalii i Izraela.

Kolekcja Pawła, jak szacuje, liczy około dziesięciu tysięcy egzemplarzy.

– Jej największą zaletą jest duża rotacja w tytułach, które pozyskuję podczas podróży – opowiada organizator targów, dla którego pasja stała się sposobem na życie. – Projekt Tysiące Winyli trwa już trzy lata. Rocznie odwiedzam mniej więcej 20 miast w Polsce. Olsztyn lubię wyjątkowo, bo mam tu rodzinę i zawsze spotykam się z pozytywnym odbiorem. Wydaje mi się, że będzie to jubileuszowa, dziesiąta wizyta w stolicy Warmii i Mazur.

Wstęp na imprezę jest oczywiście bezpłatny, a podczas eventu, jak zawsze, będzie można liczyć na dobrą muzykę i vintage soundsystem w tle. Teoretycznie targi zaplanowano między godziną 12.00 a 18.00, ale – jak podkreśla Paweł – to tylko teoria.

– W praktyce szperanie w płytach i dyskusje o muzyce znacznie się przedłużają. Bo o muzyce można bez końca. To przecież wiadomo – śmieje się organizator niedzielnej imprezy.

reklama
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma