Jak uniknąć stresu podczas przeprowadzki międzynarodowej?

0

Przenosiny za granicę są już często poważnym powodem do stresu. Jednak możemy go zminimalizować, gdy zaplanujemy wszystko w najdrobniejszych detalach. Jeżeli jednak nie mamy zbyt dużo czasu i zależy nam na tym, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług firm przeprowadzkowych.

Niemcy, Wielka Brytania, Norwegia, Holandia to tylko kilka krajów, do których często przeprowadzają się Polacy. Przenosiny na stałe do innych państw Europy nie są obecnie niczym dziwnym. Najczęściej wyjeżdżamy za pracą, ale również po to, aby zacząć nowe życie czy zamieszkać z partnerem czy partnerką z innego kraju. Jeśli także planujesz przeprowadzkę międzynarodową, nie warto zostawiać niczego na ostatni moment.

Dobre zaplanowanie przeprowadzki to podstawa. W przeciwnym przypadku możemy mieć poważne problemy z jej realizacją i narazić się na spory stres. Zostawienie wszystkiego na ostatni moment to chyba najgorsze, co możemy zrobić!

Przygotowania do przeprowadzki zacznij już kilka miesięcy wcześniej

Przeprowadzka za granicę to nie tylko zapakowanie naszego mienia i przewóz do celu. To również szereg innych czynności, które powinniśmy wykonać z wyprzedzeniem. Dotyczą one między innymi powiadomienia odpowiednich instytucji i firm o naszej przeprowadzce, wypowiedzenia umów, których nie będziemy już potrzebowali.

Na kilka tygodni przed przenosinami warto również pomyśleć o tym, aby wykonać generalne porządki w swoim domu. W ten sposób możemy przejrzeć rzeczy i wybrać te, których nie będziemy chcieli wziąć ze sobą do nowego lokum. Te niepotrzebne możemy sprzedać, oddać czy wyrzucić, gdy nie są one już w dobrym stanie. W ten sposób będziemy mieli mniej do pakowania!

Pakowanie także powinniśmy zacząć odpowiednio wcześnie. Często dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę, jak dużo mamy rzeczy!

Również będziemy musieli podjąć z wyprzedzeniem decyzję, jak przeprowadzkę zorganizować – czy zajmiemy się wszystkim samodzielnie, a może lepiej skorzystać z pomocy firm, które zajmują się organizacją przeprowadzek?

Przeprowadzka międzynarodowa – samodzielnie czy z firmą?

Organizacja bezstresowej przeprowadzki do innego kraju na pewno będzie łatwiejsza wtedy, gdy skorzystamy z pomocy ekspertów w tej dziedzinie. Musimy jednak liczyć się z dodatkowymi kosztami, ale za to w cenie dostaniemy praktycznie kompleksową obsługę.

Samodzielna realizacja przeprowadzki sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy nie mamy zbyt wiele do przewiezienia – gdy możemy zapakować rzeczy do samochodu i nie musimy wracać po resztę. Gdy mamy więcej mienia do przewiezienia możemy też pomyśleć o wynajęciu samochodu dostawczego. Trzeba jednak dokładnie zaplanować swój dojazd i najczęściej wrócić autem, co w przypadku dalszych odległości, gdy czas podróży to kilka dni, jest mało opłacalne.

Jeśli zależy nam na przeprowadzce przebiegającej bez nerwów, warto więc pomyśleć o wybraniu dobrej firmy przeprowadzkowej. Dzisiaj wiele firm, na przykład Jupiter (http://jupiter-przeprowadzki.pl/), oferuje swoim klientom pełną obsługę włączającą między innymi pakowanie mienia, jego wnoszenie i wynoszenie z samochodów, przewóz, a nawet takie usługi jak magazynowanie, sprzątanie czy utylizacja niepotrzebnego mienia. Możemy też otrzymać pomoc w przypadku przewozu gabarytów jak meble czy AGD.

Przeprowadzka nie musi być powodem do stresu!

Wobec tego dobra organizacja przeprowadzki międzynarodowej to podstawa. Dzięki temu będziemy mogli zmniejszyć ryzyko stresu. Warto też wziąć pod uwagę usługi firm przeprowadzkowych, które są w stanie wyręczyć nas w wielu czynnościach związanych z przeprowadzką. Co więcej, ich pomoc wcale nie jest taka droga, jak może nam się wydawać!