Nielimitowane minuty do sieci stacjonarnych – kto?

0

Operatorzy coraz częściej proponują klientom nielimitowane rozmowy do innych sieci. Jak wygląda sprawa w przypadku połączeń na numery stacjonarne?

Rozmowy i SMS-y – ile to kosztuje?

Telefon już dawno przestał służyć wyłącznie do wykonywania połączeń telefonicznych i wysyłania SMS-ów. Dziś jest to urządzenie, bez którego większość z nas nie jest w stanie się obejść. To właśnie jednak podstawowe operacje, czyli prowadzenie rozmów i wysyłanie SMS-ów, generują większość kosztów.

Ceny połączeń i SMS-ów zależą od wielu czynników. Poza operatorem, mowa również o planie, z którego korzysta użytkownik. Bardzo koszt minuty rozmowy często kształtuje się inaczej w zależności od tego, czy mowa o abonamencie, czy też np. ofercie na kartę.

Zarówno w przypadku połączeń do innych sieci, jak i SMS-ów, klienci mogą skorzystać z pakietów. Ich zakup pozwala obniżyć koszt wykonania połączeń i wysłania krótkich wiadomości tekstowych.

Nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne – to możliwe?

Czy nielimitowane rozmowy na stacjonarne są już faktem? Niektórzy operatorzy dają klientom możliwość wykonywania takich połączeń. Przykładami są:

  • Lajt Mobile. Podpisując umowę o abonament za 14,99 zł, użytkownik otrzymuje nielimitowane rozmowy na wszystkie numery komórkowe. Nabywając pakiet za 2 zł miesięcznie, może rozszerzyć nielimitowane rozmowy o połączenia wykonane na numery stacjonarne. Co ciekawe, umowa może zostać zawarta bezterminowo lub na czas określony (12 lub 24 miesiące).

  • a2mobile. To oferta na kartę. Użytkownik, który zdecyduje się na ofertę Niewyczerpalne Rozmowy za 9,90 zł miesięcznie, otrzyma nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne.

Nielimitowane rozmowy na numery stacjonarne są zatem faktem – operatorzy proponują klientom bardzo korzystne pakiety. Część z nich jest skierowana do osób, które wykorzystują telefon komórkowy wyłącznie do prowadzenia rozmów i wysyłania SMS-ów.

Na którą ofertę się zdecydować?

Często dzwonisz na numery stacjonarne? W takim razie najlepiej, abyś nie musiał płacić za te rozmowy dodatkowo. Dziś to możliwe – w tej porównywarce GSM – Komórkomat możesz szybko sprawdzić oferty przygotowane przez poszczególnych operatorów.

Jeżeli chcesz wybrać korzystnie, w pierwszej kolejności powinieneś zdecydować, czy interesują Cię oferty na abonament, czy też może na kartę. Dodatkowo warto przemyśleć korzystanie z innych opcji, np. Internetu. Bywa, że niska cena abonamentu oznacza, że operator nie przewidział w nim żadnej ilości MB do dyspozycji użytkownika.