fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, Marzec 24, 2019
reklama

Pięć benefitów zakupu samochodu używanego

Strona główna Artykuł sponsorowany Pięć benefitów zakupu samochodu używanego
reklama

Auto, które wyjeżdża wprost z salonu już po przekroczeniu jego progów traci kilka procent swojej wartości. Jeśli nie chcesz tracić w ten sposób swoich pieniędzy, wybierz samochód używany. W artykule sprawdzimy, jakie są największe korzyści takiego wyboru.

Średnia utrata wartości auta w czasie zależy przede wszystkim od marki oraz konkretnego modelu. Jedne auta będą traciły swoją wartość szybciej, inne nieco wolniej.

reklama

Z powodzeniem można uznać jednak, że najwięcej początkowej wartości pojazd traci w pierwszym roku użytkowania (nawet 30 proc.), w drugim roku jest to ok. 10 proc., a w kolejnych 6 – 8 proc. rocznie.

Z ekonomicznego punktu widzenia zakup nowego auta może wydawać się więc bardzo nieopłacalny.

Dlaczego warto zdecydować się na kupno samochodu używanego? Sprawdźmy!

Niższa cena

Niższa cena używanego samochodu to jedna z kluczowych zalet takiej decyzji. Nie da się bowiem ukryć, że jeśli masz do dyspozycji kwotę 50 000 zł, kupisz za nią średniej klasy auto nowe lub naprawdę dobrze wyposażony, wysokiej klasy kilkuletni samochód z drugiej ręki. Dokładnie taki, o jakim marzysz.

Kupno samochodu używanego – większy wybór przy niższym budżecie

Ceny nowych samochodów zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Nawet, jeśli kupno samochodu używanego planuje sfinansować kredytem.

Jeśli masz do dyspozycji jedynie kilkanaście, a nawet kilka tysięcy złotych z powodzeniem znajdziesz w tej cenie używany, sprawny technicznie samochód. Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że takie auto posłuży Ci z powodzeniem jeszcze przez kilka kolejnych lat.

Samochód używany dla świeżego kierowcy

Kupno samochodu używanego będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż zakup auta z salonu, jeśli posiadasz prawo jazdy stosunkowo krótko i nie masz jeszcze doświadczenia za kierownicą.

Podczas pierwszych miesięcy jazdy nie sposób wyeliminować drobnych otarć czy draśnięć. A te zdecydowanie gorzej będą wyglądać na karoserii nowego pojazdu.

Chcesz nabrać doświadczenia jako kierowca? Używany pojazd będzie idealny do tego celu.

 

Wiesz, co wybierasz

Nie ulega wątpliwości, że historia motoryzacji jest pełna przypadków mniej udanych rozwiązań technologicznych. Jeśli jesteś fanem 4 kółek, z pewnością doskonale wiesz, które roczniki konkretnych modeli były prawdziwymi hitami, a które okazały się felerne. Nowe auto, choć objęte gwarancją można w tym przypadku uznać za przysłowiowego kota w worku.

Kupując samochód używany, możesz posiłkować się swoją wiedzą, wybierając najbardziej sprawdzony model.

Jeśli nie dysponujesz taką wiedzą, możesz skorzystać z opinii innych użytkowników Internetu czy testów w prasie motoryzacyjnej.

Jeśli chcesz sfinansować używane auto kredytem, skorzystaj z usług banku,  wywodzącego się od producentów aut. Takie instytucje maksymalnie dostosowują oferowane usługi i produkty do potrzeb kierowców.

Przykładem takiego banku jest Toyota Bank, oferujący Kredyt SMARTPLAN na samochody używane.

To pierwsza na rynku oferta połączenia niskich rat oraz cyklicznej wymiany samochodu na kolejny używany lub nowy.

Dzięki niej obniżysz wysokość miesięcznej raty nawet o 40 procent, a co 3-4 lata będziesz mógł wymienić auto na inny model.

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma