fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, Marzec 24, 2019
reklama

Zostań opiekunką osób starszych w Niemczech

Strona główna Artykuł sponsorowany Zostań opiekunką osób starszych w Niemczech
reklama

Uważasz, że w Polsce nie znajdziesz godnej pracy? Masz dużo chęci, ale ciągle jesteś bezrobotna? Pomyśl o pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech.

Praca za granicą jawi się jako atrakcyjniejsza niż w Polsce, szczególnie jeśli przyjdzie nam porównać zarobki. Jednak w powszechnym przekonaniu na legalną pracę za granicą mogą liczyć tylko wysoko wykwalifikowani fachowcy. Nie jest to prawda. Całkiem niedaleko, tuż za naszą zachodnią granicą, czeka praca dla opiekunek osób starszych.

reklama

Starzejące się społeczeństwa Europy Zachodniej borykają się coraz częściej z problemem opieki dla osób starszych. Na miejscu brakuje opiekunek chcących pomagać takim osobom w ich codziennej egzystencji. Dlatego coraz częściej kobiety z Polski wyjeżdżają do Niemiec, aby podjąć taką pracę. Samo znalezienie pracy nie jest trudne, wystarczy skontaktować się z www.senioraktiva24.pl i zadeklarować chęć pracy w charakterze opiekunki osoby starszej w Niemczech.

Osoby zdecydowane podjąć taką pracę nie muszą mieć wykształcenia kierunkowego. Mogą liczyć na przeszkolenie w zakresie odpowiadającym ich codziennym obowiązkom. Za czas szkolenia także zostanie wypłacone wynagrodzenie.

Wybierająca się do Niemiec opiekunka ma zagwarantowane zakwaterowanie oraz bezpośredni dojazd do osoby, którą będzie się opiekowała. W przypadku, gdyby pojawiły się jakiekolwiek problemy, może liczyć na pomoc koordynatora wyjazdu w Niemczech. Koordynator jest dostępny dwadzieścia cztery godziny na dobę. Oznacza to, że można do niego zadzwonić nawet w środku nocy.

Ponieważ opieka nad osobami starszymi może wymagać wyspecjalizowanego słownictwa, na przykład znajomości nazw chorób, lekarzy specjalistów, lekarstw, przyszłym opiekunkom zapewnia się szkolenie z języka niemieckiego w zakresie, jaki będzie potrzebny przy wykonywaniu obowiązk

To, co najbardziej interesuje przyszłych pracowników, to ich status na obczyźnie. Praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest w pełni legalna, osoby zatrudnione podlegają ubezpieczeniu. Zatrudnienie możliwe jest na umowę zlecenie, także dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Te opiekunki, które zdecydują się na stałą pracę w zawodzie, mogą liczyć na umowę o pracę.

Najniższe wynagrodzenie wynosi 1350 Euro. Osoby z doświadczeniem w opiece nad osobami starszymi oraz znające język niemiecki mogą liczyć na wyższe uposażenie.

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma