Jak szybko pozyskać gotówkę?

Najbardziej popularnym sposobem na szybki dopływ gotówki są bez wątpienia pożyczki pozabankowe, które cieszą się wśród Polaków dużym zainteresowaniem. Są łatwo dostępne i występują w coraz to lepszych ofertach. Część ludzi korzysta także z pożyczek społecznościowych lub pożycza pieniądze od rodziny czy znajomych.

Pożyczka pozabankowa

To szybki zastrzyk gotówki, który w przeciągu paru minut może znaleźć się na Twoim koncie lub w Twojej kieszeni. Często wystarczy zaledwie dowód osobisty, aby otrzymać pieniądze na dowolny cel. Taką pożyczkę można otrzymać nie wychodząc z domu. Wystarczy złożyć wniosek przez Internet lub telefon.

Wnioski rozpatrywane są w bardzo krótkim czasie i w większości parabanków klienci nie są sprawdzani w BIK. Właśnie dlatego osoby, które nie mają zadowalającej historii w BIK tak często korzystają z tego typu pożyczek, gdyż żaden bank nie udzieli kredytu komuś, kto nie jest wiarygodnym klientem z pozytywną historią w BIK.

Pożyczki pozabankowe to dobra opcja dla osób, które przez chwile mają trudną sytuację finansową, ale wiedzą, że w kolejnych tygodniach wszystko wróci do normy i będą w stanie spłacić zaciągnięty dług.

Niestety tego typu pożyczki charakteryzują się dość wysokim oprocentowaniem. Większość firm oferuje pierwszą pożyczkę za darmo – bez konieczności płacenia za oprocentowanie.

Sprawdź chwilówki w Total Money.

Pożyczka społecznościowa

Nazywane również social lending. Jeszcze mało popularna w Polsce forma pożyczania pieniędzy.

Z pożyczki społecznościowej można skorzystać za pośrednictwem portali internetowych. W takiej transakcji  bierze udział zarówno pożyczkodawca jak i pożyczkobiorca. Partnerzy ustalają warunki pożyczki na portalu, który jest jednocześnie pośrednikiem i administratorem.

W Polsce istnieje kilka portali, na których można założyć konto, aby korzystać z tego typu pożyczek.

Pożyczka społecznościowa udzielana jest na konkretny okres czasu oraz ustalony przez partnerów procent. Podczas ich udzielania nie sprawdza się historii w BIK ani zdolności kredytowej pożyczkobiorców.

Pożyczka od rodziny i znajomych

Decydując się na pożyczkę najbliższych dobrze jest wybrać najbliższą rodzinę, która zaliczana jest do I grupy podatkowej, należą do nich:

  • Małżonkowie
  • Zstępni
  • Wstępni
  • Zięć
  • Synowa
  • Pasierb
  • Ojczym
  • Rodzeństwo
  • Macocha
  • Teściowie

Ta grupa podlega zwolnieniu z opodatkowania do kwoty 9637zł. Jej wartość obejmuje okres 5 lat.

Jeśli chcemy pożyczyć pieniądze od znajomych, czyli osób niespokrewnionych opodatkowanie wynosi 2%. Oczywiście istnieją wyjątki, o których warto dowiedzieć się czegoś więcej jeśli decydujemy się na tę formę pożyczki.

W pierwszej kolejności najlepiej zdecydować się na pożyczkę od rodziny, która nie podlega oprocentowaniu. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i możliwości. Opcji jest dużo, wyżej zostały wymienione tylko wybrane.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here