Podgrzewacze wody – jak wybrać najlepszy

0

Podgrzewacze wody są niezbędnym urządzeniem dla tych, dla których stała dostępność do ciepłej wody bieżącej jest kluczowa. Gorąca woda w kranie to z pewnością synonim komfortu, w niektórych przypadkach również i luksusu. W dzisiejszych czasach wiele rodzin jest pozbawionych bieżącej wody.

Tak czy inaczej ci, którzy taką wygodę posiadają w ramach ciągłej dostępności do wody ciepłej powinni być wyposażeni w podgrzewacze wody . Na rynku dostępne są różne rodzaje podgrzewaczy w zależności od cen, zapotrzebowania na wodę i instalację.

Szeroki wachlarz produktów może czasami zamącić w głowie i sprawić dużą trudność z wyborem odpowiedniego urządzenia. W asortymencie sklepów budowlanych można znaleźć podgrzewacze wody do instalacji CO, podgrzewacze elektryczne, gazowe, a także takie, które są oparte na systemach solarnych i korzystają z energii odnawialnej. To tyle, jeśli chodzi o energię z której korzystają podgrzewacze.

Kolejny podział wynika ze sposobu magazynowania wody. Dostępne są podgrzewacze pojemnościowe, dzięki którym można zmagazynować sporą ilość gorącej wody. Takie podgrzewacze idealnie sprawdzają się dla wielodzietnej rodziny, gdzie zapotrzebowanie na ciepłą wodę jest wysokie. Drugim rodzajem są podgrzewacze przepływowe, które podgrzewają wodę w momencie, kiedy wypływa z kranu. Jest to dużo bardziej oszczędne rozwiązanie, ponieważ podgrzewa wodę tylko bieżącą.

Podgrzewacze wody przepływowe mogą być jednopunktowe, czyli takie, które są zamontowane do jednego kranu oraz wielopunktowe, obsługujące centralnie wszystkie krany w domu. Często łączy się np. jednopunktowy podgrzewacz z podgrzewaczami pojemnościowymi. Z pewnością warto wybierać produkty energooszczędne, a takie przepływowe ogrzewacze dają gwarancję mniejszej utraty energii.

Przepływowe podgrzewacze są niezależne od innych instalacji cieplnych. Źródłem ich zasilania jest prąd. W momencie nieużywania urządzenia można go odłączyć od prądu. Na rynku dostępne są różne tego typu produkty. Zanim zdecydujemy się konkretny model warto zaczerpnąć opinii w Internecie. Użytkownicy chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami w obsłudze urządzenia. Można więc poznać wady i zalety.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here