Kleszcze atakują! Zadbaj o zdrowie swojego pupila

0
Właściciel sklepu Pan Tomasz.

Te groźne pajęczaki mogą być nosicielami wielu chorób z boreliozą na czele. Jak się przed nimi bronić? Na to pytanie odpowiedział nam Tomasz Zakrzewski ze sklepu zoologicznego Zyg-Zak przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

Jednym z mitów jest, że kleszcze żyją z daleka od ludzkich skupisk: w lasach, na łąkach czy terenach podmokłych. – Te pasożyty są obecne wszędzie, nie tylko w lesie, lecz także tak na trawniku, w parku czy w przydomowym ogrodzie. Istnieje bardzo duże ryzyko, że pies złapie kleszcza na zwykłym, kilkunastominutowym spacerze – tłumaczy Tomasz Zakrzewski.

Jak się przed nimi bronić? Jest kilka sprawdzonych sposobów, m.in. specjalne krople czy obroże antykleszczowe. – W asortymencie mamy krople dla psów i kotów. Preparat rozlewa się na karku, aby nasz pupil ich nie zlizał. W okazyjnej cenie posiadamy także specjalne, wodoodporne obroże, które chronią psa przed kleszczami nawet do ośmiu miesięcy, czyli przez cały okres aktywności pajęczaków. Można je stosować nawet u dwumiesięcznych szczeniąt – kończy właściciel Zyg-Zaka.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here