Zadbaj o swojego zwierzaka na wiosnę

0
Właściciel sklepu Pan Tomasz.

Wielkimi krokami zbliża się wiosna. Natura powoli odżywa. Sami mamy ochotę coraz częściej wychodzić z domu. To samo dotyczy naszych pupili: psów, kotów, chomików czy ptaków. – W tym okresie zwierzęta potrzebują więcej ruchu. Należy zastanowić się nad kupnem piłki, sznurka do gryzienia, popularnego frisbee czy chwytaka na piłki – radzi Tomasz Zakrzewski ze sklepu zoologicznego Zyg-Zak.

Ponadto psom czy kotom zmienia się okrywa włosowa. Dlatego też powinniśmy je często szczotkować. – Polecam zgrzebła z obrotowymi zębami, które ułatwiają wyczesanie starej sierści. W przeciwieństwie do zwykłych szczotek czy grzebieni ząbki w tym urządzeniu nie szarpią sierści. Dzięki temu pies się nie męczy, a co więcej bardzo lubi być czesany – wyjaśnia Zakrzewski.

Jak się dowiedzieliśmy, świetnym prezentem dla kotów może być trawa z witaminami. Sieje się ją podobnie jak rzeżuchę. Gdy rośliny osiągają 5 cm wysokości, nasze zwierzaki mogą je zajadać. Jest to idealny podarunek zwłaszcza dla młodych kociąt, źdźbła rośliny są bowiem bardzo miękkie i kociak nie będzie miał problemu z gryzieniem.

Zdaniem pana Tomasza właściciele gryzoni powinni dawać swoim podopiecznym zdrowe produkty bogate w witaminy jak topinambur czy leśne owoce. Ptaki z kolei powinny jeść proso oraz ekstrakty na porost piór lub ich wybarwienie. – Te środki należy dosypywać do karmy – mówi Tomasz Zakrzewski. Wszystkie produkty są dostępne w Zyg-Zaku. Sklep mieści się przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here