Rozliczając podatek możesz pomóc – przekaż 1% dla Fundacji Alivia

0

Przekazując podczas rozliczania podatku dochodowego przysługujący Ci 1% podatku na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia, masz szansę pomóc jej podopiecznym, w tym również z okolic Olsztyna.

Czas na składanie deklaracji podatkowych w Urzędzie Skarbowym trwa w tym roku 2 maja. Pamiętaj, aby nie pozostawiać pustego pola w formularzu PIT i przekazać 1% podatku.

W naszym kraju chorych na nowotwór jest około pół miliona osób. Co roku tę dramatycznę diagnozę słyszy aż około 160 tysięcy osób w tym dzieci, młodzież, rodzice, dziadkowie, ludzie którzy chcą i mają po co, oraz dla kogo żyć i walczyć. Choroba ta jest ogromnym wyzwaniem nie tylko dla osoby, która musi się z nią zmagać, ale także dla najbliższych chorego. Dlatego tak ważne jest, aby w tej trudnej walce wspierać takie osoby, na każdy możliwy sposób.

Fundacja Onkologiczna Alivia działa już od kilku lat i wspiera około 300 podopiecznych. Jej założycielami są Agata oraz Bartosz Polińscy, którzy kilka lat temu sami zmagali się z chorobą nowotworową Agaty. Celem fundacji jest m.in. finansowanie nierefundowanych przez NFZ leków oraz terapii, a także badań czy konsultacji, na które czas oczekiwania jest bardzo długi. Na takie cele fundacja zgromadziła już i przekazała w sumie około 6 milionów złotych. Uzbieranie takiej kwoty z pewnością nie byłoby możliwe gdyby nie dobra wola ludzi przekazujących swój 1% podatku dochodowego własnie na rzecz fundacji.

Wśród podopiecznych fundacji znajdują się także osoby z okolic Olsztyna. Jedną z osób, która potrzebuje wsparcia i pomocy jest zmagająca się z nowotworem płuc Pani Elżbieta z Morąga. 45-letni Adam z kolei zmaga się z nieoperacyjnym rakiem prostaty i pomóc mu w walce z chorobą może tylko jeden lek, na który potrzeba ok. 70 tysięcy zł. Możesz go wesprzeć w walce o życie. Pomocy potrzebuje również Pani Teresa ze Szczytna, która od ponad 20 lat zmaga się z przewlekłą chorobą jelita grubego, a w ubiegłym roku wykryto u niej jeszcze groźniejszą chorobę – nowotwór jajnika.

Fundacja to wiele osób, nie tylko potrzebujących, ale też tych, którzy robią wszystko by pomagać. Liczy się każdy gest, im więcej osób dołączy do pomocy, tym większej liczbie osób będzie można pomóc i ocalić ich zdrowie lub życie. Przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Onkologicznej Alivia nic nie kosztuje, a może okazać się bezcenne dla chorych. Pamiętaj, by składając deklarację podatkową PIT, nie pozostawiać pustego pola, a wypełnić je: KRS 0000358654.

Bo zawsze warto pomagać ! 

Dowiedz się więcej na www.alivia.org.pl.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here