Pożar na lotnisku w Szymanach

  fot. strazgraniczna.pl

  Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego „Olsztyn Mazury” odbyły się ćwiczenia przeciwpożarowe oraz szkolenie służb odpowiedzialnych za kontrolę graniczną i bezpieczeństwo w porcie.

  Już od 20 maja uruchomione zostaną nowe połączenia z mazurskiego lotniska do Oslo-Torpp. W związku z powyższym funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wraz ze służbą lotniska przeprowadzili ćwiczenia sprawdzające ich możliwości w przypadku wzmożonego ruchu granicznego.

  Ponadto funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie, Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie oraz trzy zastępy Straży Pożarnej ze Szczytna, Szyman i Wielbarka oraz lotniskowa Straż Pożarna, Służba Ochrony Lotniska uczestniczyli w ćwiczeniach przeciwpożarowych. Scenariusz szkolenia przewidywał powstanie pożaru w części ogólnodostępnej terminala oraz ewakuowanie około trzystu osób z tarasu widokowego.

  Ćwiczenia służb miały na celu skoordynowanie akcji ratunkowo-gaśniczej i pokazały gotowość współdziałania służb w sytuacjach kryzysowych.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here