Warmiński Jarmark Wielkanocny w Galerii Warmińskiej

0

Tegoroczna Wielkanoc zapowiada się wyjątkowo pysznie, zdrowo, swojsko i klimatycznie. A to za sprawą Jarmarku Wielkanocnego, który już w najbliższy weekend rozpocznie się w Galerii Warmińskiej i potrwa niemal do samych Świąt. Będzie można na nim kupić wszystko, co jest potrzebne do udanego świętowania.

Wielu z nas jest tak zmęczonych po burych zimowych miesiącach i tak zaganianych w pracy i poza nią, że o Wielkanocy myślimy raczej z przestrachem (kiedy i jak się przyszykować, gdy brak czasu?!” ), niż radością. Niepotrzebnie. W tym roku wszystko, co jest potrzebne do tego, by miło i klimatycznie spędzić Wielkanoc kupimy w jednym miejscu, czyli w Galerii Warmińskiej. „Święta to i wyjątkowe potrawy, i dekoracje, i prezenty od Zajączka. Na naszym  Warmińskim Jarmarku Wielkanocnym będzie można wszystko to kupić w doskonałej jakości i cenie, ponieważ większość uczestników Jarmarku będą stanowili rękodzielnicy, rzemieślnicy, na straganach będzie można także nabyć rzeczy unikatowe” – zaprasza Michał Tur, dyrektor Galerii Warmińskiej.

Na pięknych białych straganach ustawionych w Galerii Warmińskiej będzie można kupić m.in. wiejskie sery (w tym sery korycińskie) i wędliny wyrabiane według tradycyjnych domowych receptur, pieczywo wypiekane na zakwasie oraz wielkanocne wypieki m.in. baby i mazurki, a lubiący domowe piwo będą mogli skosztować trunków z niszowych browarów.  Na czas Jarmarku Wielkanocnego do Galerii Warmińskiej przyjadą też górale z oscypkami, żurawiną oraz góralskimi wyrobami m.in. wełnianymi maskotkami, kolorowymi chustami, kierpcami i kapciami. Jeden stragan będzie pachniał wyjątkowo słodko ponieważ będą na nim regionalne miody i wyroby z wosku, w tym także potrzebne do odzyskania sił po zimie pszczele pyłki.

Artyści z regionu podczas Jarmarku będą oferować klientom Galerii Warmińskiej ręcznie robione zabawki m.in. najmodniejsze szyte szmaciane lalki, misie, anioły, a chłopcom Wielkanocny Zając będzie mógł kupić drewniane autka, czy puzzle. Dla nieco starszych Zając może się zaopatrzyć w oryginalne poduszki, unikatową biżuterię wykonaną z żywicy, czy urocze wielkanocne stroiki.
Warmiński Jarmark Wielkanocny potrwa w Galerii Warmińskiej od 25 marca do 14 kwietnia. Zapraszamy!

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here