Organizatorzy Targów osiągnęli cel i pobili frekwencję pierwszej edycji!

  Targi Twój Dom, Twój Ogród za nami, tym samym sezon remontowo-budowlany możemy uznać za rozpoczęty. Druga edycja targów z przygotowanymi atrakcjami, w tym wizytą cenionej prezenterki telewizyjnej Katarzyny Dowbor przyciągnęła do ostródzkiego targowego centrum 9 500 zwiedzających.


  18-19 marca 2017 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie odbyła się druga edycja targów Twój Dom, Twój Ogród. Przez dwa targowe dni można było zapoznać się z najnowszymi trendami w branży, porozmawiać ze specjalistami czy też bezpośrednio nabyć materiały potrzebne do wykonania wymarzonego projektu domu lub ogrodu. Wystawcami tegorocznej edycji byli producenci drzwi, podłóg, okien, mebli
  i akcesoriów ogrodniczych, przydomowych oczyszczalni i studni, dystrybutorzy maszyn, narzędzi budowlanych i ogrodniczych, chemii budowlanej, elektronarzędzi, materiałów izolacyjnych czy placów zabaw. Liczba zwiedzających w stosunku do pierwszej edycji zwiększyła się o 1 500 usatysfakcjonowanych osób. Cel organizatorów został osiągnięty.

  Targi zainaugurowano 18 marca br., o godz. 11.00. Po oficjalnym otwarciu na scenę poproszeni zostali laureaci Konkursu „Żagiel Rozwoju”, nagrody dla firm, które nie boją się śmiałych rozwiązań i inwestują w funkcjonalne i nowoczesne produkty. Kryteria te spełniły i statuetki odebrały dwie Firmy: Croswood Sp. z o.o. Sp. k., za Lampy, wykonane z materiału RESYSTA, oraz Wobet-Hydret Sp. J. Cichecki, za autonomiczny system uzupełniający zasilanie dla biologicznej oczyszczalni ZBH.
  Gościem specjalnym tegorocznej edycji była znana prezenterka telewizyjna Katarzyna Dowbor, prowadząca popularny program „Nasz Nowy Dom”, z którą można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie czy wziąć autograf. Organizatorzy zaplanowali również niecodzienny wywiad z Gościem. Prowadzące zadawały pytania związane z tematyką targów, nawiązując zarówno do programu telewizyjnego jak i do życia prywatnego.
  Wyjątkową atrakcją okazały się także rośliny owadożerne. Wystawca, firma Roraima została poproszona o przeprowadzenie specjalnego pokazu z „instrukcją obsługi” tych nietypowych roślin, które żywią się muchami, komarami a nawet myszami czy małymi ptakami. Jak twierdzi Wystawca wszystkie rosiczki, dzbaneczniki, muchołówki i kapturnice zabrane na Targi znalazły swój nowy dom.

  Targi Twój Dom, Twój Ogród oprócz biznesowego charakteru miały również przesłanie edukacyjne, a to za sprawą cyklu szkoleń bezpiecznej pracy na wysokości z wykorzystaniem rusztowań, przedstawiający, jak niebezpieczna i odpowiedzialna jest praca na wysokości. Szkolenia cieszyły się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród właścicieli firm budowlanych i pokrewnych, inspektorów, służb instytucji nadzorujących, montażystów, pracowników służb BHP oraz studentów szkół wyższych i uczniów szkół technicznych zawodowych. Pokazy przeprowadzała firma rusztowaniowa JURGO z Olsztyna wraz z Centrum Szkoleń Budowlanych Warmińsko-Mazurskiego ZDZ w Olsztynie, organizatorami pierwszych w Polsce mistrzostw w „Bezpiecznym Montażu Rusztowań BMR 2016”.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here