Włamali się do sklepu

  0

  Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o włamanie do sklepu spożywczego i kradzież pieniędzy. Obydwaj zostali zatrzymani zaraz po włamaniu. Mężczyźni teraz odpowiedzą przed sądem.

  Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (28.02.17). Przed godziną 04:00 nad ranem sprawcy wybijając siekierą szybę w drzwiach wejściowych dostali się do sklepu na terenie Lidzbarka Warmińskiego. W sklepie włączył się alarm, który spłoszył włamywaczy. Mężczyźni zdołali jedynie zabrać niecałe 30 złotych.  Funkcjonariusze, którzy patrolowali ulice w pobliżu zdarzenia podjęli pościg za podejrzanymi i po kilku minutach zatrzymali jednego z nich- 19-latka. Zabezpieczone ślady na miejscu zdarzenia oraz monitoring pozwoliły na wytypowanie drugiego z mężczyzn. 30-latek kilka godzin po zdarzeniu został zatrzymany i osadzany w policyjnym areszcie.

  Mieszkańcy gminy złożyli wyjaśnienia i przyznali się do winy. W trakcie czynności policjanci ustalili, że w noc przed zdarzeniem próbowali dwukrotnie włamywać się do sklepów wybijając szyby. Za każdym razem ich zapędy studził załączający się alarm.

  Zatrzymani są znani lidzbarskiej policji. Jeden z nich popełnił przestępstwo w warunkach recydywy. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, natomiast w warunkach recydywy wysokość kary jest większa o połowę.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here