Dwaj policjanci w czasie wolnym od służby, idąc na basen, pomogli nieprzytomnemu mężczyźnie leżącemu na balkonie znajdującym się na I piętrze bloku. Z uwagi na to, że drzwi do mieszkania były zamknięte funkcjonariusze poprosili o pomoc sąsiadów. Przeskakując z balkonu na balkon policyjni wodniacy dostali się do 82-latka, przenieśli go do domu, a następnie ułożyli w pozycji bezpiecznej i okryli kocem do czasu przyjazdu pogotowia.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek około godziny 18.30. Dwaj policjanci z olsztyńskiej komendy w czasie wolnym od służby, idąc na basen, zauważyli nieprzytomnego mężczyznę leżącego na balkonie znajdującym się na I piętrze bloku. Wodniacy szybko ustalili numer mieszkania i pobiegli mężczyźnie z pomocą. Z uwagi na to, że drzwi były zamknięte funkcjonariusze wezwali straż pożarną oraz pogotowie. W między czasie poprosili sąsiadów o pomoc. Przeskakując z balkonu na balkon policjanci dostali się do 82-latka, przenieśli go do domu, a następnie ułożyli w pozycji bezpiecznej i okryli kocem. Mieszkaniec Olsztyna odzyskał przytomność tuż przed przyjazdem pogotowia. Mężczyzna stwierdził, że przewrócił się na balkonie dlatego stracił przytomność.
Obecni na miejscy strażacy stwierdzili w mieszkaniu zadymienie, które jak się okazało było efektem pozostawionego na kuchence obiadu.
Dzięki reakcji funkcjonariuszy mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna.