Zginął pieszy. 55-latek poruszał się bez odblasków

  Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Elbląskiej w Braniewie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że nieoświetlony i nietrzeźwy pieszy wtargnął pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy poniósł śmierć na miejscu.

  Do późnych godzin nocnych pracowali policjanci wspólnie z prokuratorem i strażą pożarną na miejscu śmiertelnego potrącenia 55-letniego mężczyzny, mieszkańca Braniewa. Do tragicznego zdarzenia doszło poza obszarem zabudowanym na ulicy Elbląskiej w Braniewie, na wysokości cmentarza żołnierzy Armii Radzieckiej.

  Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, mężczyzna nie posiadający elementu odblaskowego został zauważony na środku pasa jezdni przez nadjeżdżającą z kierunku Fromborka mieszkankę Braniewa. Gdy kierująca zatrzymała się, aby uniknąć najechania na niego, mężczyzna przeszedł na drugi pas jezdni wchodząc wprost pod nadjeżdżające z Braniewa audi. Pomimo udzielonej natychmiastowo pomocy przez osoby będące na miejscu wypadku, a następnie ratowników medycznych potrącony mężczyzna zmarł.

  Ze wstępnych ustaleń wynika, że 55-latek, który znalazł się na drodze, był pod wpływem alkoholu. Ciało mężczyzny, decyzją obecnego na miejscu prokuratora, zostało zabezpieczone. Kierowca audi był trzeźwy. Dodatkowo pobrano od niego krew do badań. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą braniewscy policjanci.

  Przypominamy, że każda osoba poruszająca się poza terenem zabudowanym jest zobowiązana do noszenia elementów odblaskowych. Odblask sygnalizuje kierowcy o obecności innych uczestników. O zmroku pieszy z elementem odblaskowym widoczny jest na drodze w światłach reflektorów nawet z odległości 150 m. Bez odblasku zaledwie z 30-40 m.

  Jeśli widzisz na drodze osobę, która stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, ponieważ nie korzysta z pobocza lub nie posiada elementów odblaskowych, a ponadto może być pod działaniem alkoholu zadzwoń pod numer 112, 997 i uratuj jej życie.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here