fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Areszt wobec 42-latka podejrzanego o rozbój i groźby

Areszt wobec 42-latka podejrzanego o rozbój i groźby

reklama

Na wniosek prokuratora i policjantów Sąd Rejonowy w Lidzbarku Warmińskim zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 42-latka, podejrzanego o rozbój, groźby oraz wymuszenie rozbójnicze. Mieszkaniec miasta, był już karany w przeszłości za podobne przestępstwo. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 15.

Zdarzenie miało swój początek w grudniu 2016 roku. Wówczas 42-letni mężczyzna przykładając nóż do szyi pokrzywdzonego i grożąc mu zabójstwem i uszkodzeniem ciała wymusił podpisanie umowy sprzedaży skutera. Kiedy w obronie pokrzywdzonego stanęła jego znajoma agresor skierował swoje groźby również w stronę kobiety. Straty materialne jakich doznał napadnięty to ponad 600 złotych. Pokrzywdzony w wyniku uderzenia nożem doznał też niegroźnej rany nadgarstka.

reklama

W minionym tygodniu kiedy pokrzywdzony postanowił odzyskać pieniądze za utracone mienie i zwrócił się do 42-latka o oddanie jego własności ten ponownie zagroził mu uszkodzeniem ciała i pozbawieniem życia. Wówczas pokrzywdzony mieszkaniec gminy postanowił zgłosić sprawę policjantom.

42-latek został zatrzymany w miniony czwartek. Z uwagi na charakter czynu oraz to, że mężczyzna był wcześniej notowany policjanci oraz prokurator wnioskowali do sądu o jego tymczasowe aresztowanie. Na piątkowym posiedzeniu sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował 42-latka na 3 miesiące.

Za popełnione przestępstwa rozboju, gróźb i wymuszenia rozbójniczego może mu grozić kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL