Olsztyn: Specjalnie wyszkolony pies doprowadził policjantów do piwnicy z nielegalnym tytoniem

  0

  Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie we współpracy z funkcjonariuszami Izby Celnej znaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Do ukrytego w piwnicy nielegalnego tytoniu doprowadził pies specjalnie szkolony do tego typu działań.

  Policjanci oraz przewodnik z psem tropiącym, szkolonym do wykrywania wyrobów tytoniowych z Izby Celnej w Olsztynie znaleźli i zabezpieczyli ponad 1300 paczek papierosów nieoznaczonych polską akcyzą. Papierosy przechowywane były w piwnicy na olsztyńskim Zatorzu. 60-letnia kobieta, w której mieszkaniu przeprowadzono przeszukanie myślała, że wskazując cudzą piwnicę uda jej się wprowadzić w błąd policjantów. Jednak do ukrytego w piwnicy nielegalnego tytoniu doprowadził pies specjalnie szkolony do tego typu działań.

  Jeszcze tego samego dnia kobieta usłyszała zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych. Mieszkanka Olsztyna nie kwestionowała swojej winy. W przeszłości była już karana za podobne przestępstwo skarbowe.

  Jak ustalili funkcjonariusze, 60-latka naraziła Skarb Państwa na utratę blisko 22.000 złotych z tytułu niezapłaconych podatków. Za popełnione przestępstwo skarbowe podejrzana w najbliższym czasie odpowie przed sądem.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here