Trzy bliźniacze porody w ciągu jednego dnia

  0

  Przyjście na świat dwojaczków w Oddziale Ginekologiczno-Położniczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nie jest czymś wyjątkowym. Jednak trzy takie porody w ciągu 3,5 godziny należy już do rzadkości.

  A do takiego właśnie zdarzenia doszło w poniedziałek 6 lutego. Seria porodów rozpoczęła się o godz. 8.40 od przyjścia na świat dziewczynki, do której po minucie dołączył braciszek. Następnie o godz. 10.32 i 10.33 druga mama urodziła także chłopca i dziewczynkę, a ponieważ był to poród przedwczesny obaj przebywają w inkubatorach pod opieką lekarzy i pielęgniarek z Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka. Trzeci podwójny poród, tym razem chłopca i dziewczynki, rozpoczął się o godz. 11.58, a dwie minuty później oboje byli już na świecie. Podobnie jak para, która urodziła się najwcześniej razem z mamami są już w domach.

  Lekarze ze Szpitala Wojewódzkiego informują, że m.in. z powodów leczenia niepłodności wzrasta liczba mnogich ciąż. W 2016 r. przyszło w nim na świat 113 par bliźniąt, a rekordowym miesiącem był czerwiec, kiedy takich porodów było 16. W ub. roku w Szpitalu Wojewódzkim jeden raz urodziły się trojaczki.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here