Niepełnosprawni zapraszają na kiermasz walentynkowy do ZPE

  0

  Chcecie w Święto Zakochanych podarować komuś absolutnie unikalny prezent? Przyjdźcie w poniedziałek 13 lutego na kiermasz rękodzieła uczniów Zespołu Placówek Edukacyjnych. Początek o godz. 8.30 na 1 piętrze budynku C, ul. Turowskiego 1 (Nagórki). Za nieduże pieniądze kupicie tutaj niezwykłe przedmioty.

  Urocze drewniane aniołki, obrazy z hasłami o miłości i wiele innych walentynkowych rzeczy powstawało od miesiąca w pracowniach Parku Pracy ZPE. Motywem przewodnim kiermaszu będzie oczywiście serce – symbol miłości. Znajdziecie tutaj serca małe i duże, z drewna, materiału  i … mydła –  własnoręcznie wykonanego z gliceryny przez uczniów pod okiem Mileny Lewandowskiej. Będą także serca zaadaptowane na poduszki czy ozdobne patery,  bo kreatywność drużyny Parku Pracy jest niemal nieograniczona. Tutaj młodzież z niepełnosprawnością intelektualną uczy się prostych zawodów, a z pomocą nauczycieli Alicji Czernysz – Przybylak, Mileny Lewandowskiej, Anny Wangin, Michaliny Kłujszo – Chudzińskiej, Katarzyny Wasiak i Sergiusza Nowickiego tworzy unikalne rękodzieło sygnowane marką #Made By Heart.

  Całkowity dochód ze sprzedaży prac na kiermaszu zasili konto Stowarzyszenia Wyjątkowe Serce współpracującego ze szkołą. Będzie przeznaczony na terapię i rehabilitację dzieci z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami.  – Zachęcam wszystkich do udziału w kiermaszu. Kupując ładne i funkcjonalne przedmioty pomożecie jednocześnie dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnościami – mówi Wanda Agnieszka Jabłońska, dyrektor ZPE i przewodnicząca SWS. – Wyroby uczniów Parku Pracy są również dowodem sprawczości osób niepełnosprawnych, co potwierdza ich wyjątkowość.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here