fbpx
6 C
Olsztyn
niedziela, Marzec 24, 2019
reklama

Po śladach od buta do sprawcy kradzieży Amstafa

Strona główna Wiadomości Po śladach od buta do sprawcy kradzieży Amstafa
reklama

Nidziccy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży Amstafa. Mężczyzna pod osłoną nocy, wykradł czworonoga z zamkniętego kojca. Policjanci m.in. po śladach pozostawionych na śniegu, zidentyfikowali i zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu nidzickiego. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy z 4/5 lutego br. na terenie powiatu nidzickiego. 1,5 roczny pies rasy American Staffordshire Terrier (Amstaf) znajdował się w zamkniętym metalowym kojcu na ogrodzonej posesji. Pies miał wszczepiony chip z numerem identyfikacyjnym. Nieznany sprawca wykorzystując sen domowników, wszedł na posesję i ukradł czworonoga. Właściciel oszacował wartość skradzionego zwierzęcia na kwotę 3000 złotych. Jednak w tym przypadku ważniejsza od pieniędzy była więź emocjonalna jaka łączyła poszkodowanego z jego psem.

reklama

Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli wiele śladów dotyczące tej kradzieży, m.in. pozostawiony na śniegu ślad buta sprawcy. Wczoraj (09.02.17 r.) kryminalni zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Janowiec Kościelny w jego mieszkaniu. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, policjanci odnaleźli skradzionego psa oraz zabezpieczyli parę butów, która idealnie pasowała do śladów pozostawionych na miejscu kradzieży.

Aby nie mieć żadnych wątpliwości, policjanci pojechali do weterynarza aby ten sprawdził i potwierdził tożsamość Amstafa poprzez wszczepiony chip. Po pozytywnej weryfikacji, psa przekazano opiekunowi, który nie krył wzruszenia i radości, że czteronożny przyjaciel został odnaleziony.

23-letni Piotr R. został osadzony w policyjnym areszcie. Dziś mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał. Kodeks karny za powyższe przewiduję karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

reklama
reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma