Pływacy z ZPE zdobyli medale w ogólnopolskich zawodach osób niepełnosprawnych

  Kasia Borkowska, Klaudia Kiczor, Bartosz Lubowiecki i Filip Romanyk – czworo gimnazjalistów Zespołu Placówek Edukacyjnych sięgnęło po laury w ogólnopolskiej gali Halliwick w Krakowie. – Było ciężko, ale daliśmy radę – mówi Klaudia, jedna z medalistek.

  Zawody Halliwick w Krakowie odbyły się w ostatni weekend, w dniach 3- 5 lutego. Wzięło w nich udział prawie sześćdziesięciu uczniów szkół specjalnych z całego kraju, w tym ośmiu z olsztyńskiego ZPE. Koncepcja Halliwick to angielska metoda nauki pływania, opracowana w taki sposób, aby każde dziecko z niepełnosprawnością mogło pływać bez problemu. Sportowców z ZPE trenowali nauczyciele – instruktorzy Halliwick Joanna Biłat – Lachowska, Nina Lik, Agnieszka Skindel – Bieńkowska i Michał Przybylak. Na zawody pojechali także Łukasz Kowalski i Krzysztof Zając.

  Ze szkolnych pływaków najlepiej wypadła Kasia Borkowska – zdobyła złoty medal w sztafecie na 50 metrów! – Jak było? Fajnie – odpowiadała na pytania. Klaudia Kiczor i Bartosz Lubowiecki sięgnęli po srebro. Oboje nie kryli zadowolenia ze swojego sukcesu. – Nie spodziewałem się, ale się udało – opowiadał Bartosz. – Było ciężko, ale daliśmy radę – dodawała Klaudia. Trzecie miejsce i brązowy medal przypadły Filipowi Romanykowi.

  – Do wyjazdu przygotowywaliśmy się podczas cotygodniowych zajęć dodatkowych na basenie doskonalących technikę pływania. Z zawodów wróciliśmy do Olsztyna w niedzielę wieczorem, zmęczeni ale szczęśliwi – mówiła Joanna Biłat – Lachowska. – Kasia wypadła doskonale, do zawodów przygotowywała się od września i pięknie nam się rozpływała – dodała Nina Lik. – Wszystkim uczestnikom oczywiście należą się wielkie gratulacje.

  W tym roku już po raz trzeci drużyna ZPE zaprezentowała się na ogólnopolskiej pływackiej gali Halliwick w Krakowie. Uczestnicy za każdym razem odnosili sportowe sukcesy. I, co podkreślają nauczyciele – opiekunowie, uczyli się również zasad fair play, funkcjonowania w grupie, kibicowania kolegom i cieszenia się z cudzych sukcesów.
  Fot: Nina Lik

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here