fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Olsztyn: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

Olsztyn: Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla

reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności zaczadzenia, do którego doszło na olsztyńskim Zatorzu. Według wstępnych ustaleń kobieta straciła przytomność podczas kąpieli. Z objawami zatrucia tlenkiem węgla do szpitala trafił również jej mąż. Niestety, mimo udzielonej pomocy, kobieta zmarła.

Wczoraj w nocy (06.02) policjanci otrzymali zgłoszenie o zaczadzeniu w jednym z mieszkań na olsztyńskim Zatorzu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta brała kąpiel w łazience. W pewnym momencie straciła przytomność. W mieszkaniu był również jej mąż, który również źle się poczuł.

reklama

Małżeństwo zostało przetransportowane do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Stężenie tej substancji w organizmie kobiety było bardzo duże, dlatego lekarze podjęli decyzję o umieszczeniu jej w komorze hiperbarycznej. Niestety, mimo udzielonej pomocy, zmarła.
Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Policjanci i strażacy przestrzegają, że wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Pamiętajmy, aby sprawdzać szczelność przewodów kominowych i systematycznie je czyścić. Brak odpowiedniej wentylacji w pomieszczeniach i niesprawne urządzenia gazowe, piece i kominki wiążą się z ogromnym ryzykiem zatrucia tlenkiem węgla. Więcej informacji na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL