fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Na sygnale Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo

reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło na trasie Kurki-Rywociny. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

Wczoraj (06.02.2017) około godz. 03:40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Działdowie otrzymał zgłoszenie, że na trasie Kurki-Rywociny w przydrożnym rowie znajduje się uszkodzony samochód. Na miejscu policjanci potwierdzili, że samochód stoi w rowie, jednak nikogo przy nim nie zastali. W trakcie wykonywania dalszych czynności ustalili dane mężczyzny, który najprawdopodobniej kierował samochodem. Okazał się 26–letni mieszkaniec gminy Iłowo-Osada, którego policjanci zastali w jego miejscu zamieszkanie. Mężczyzna nie kwestionował, że kierował samochodem. Dodał, że jechał sam. Funkcjonariusze przebadali mężczyznę pod kątem stanu trzeźwości. Wynik badania wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący jadąc w kierunku miejscowości Rywociny nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

reklama

W związku z tym, że podczas rozmowy z policjantami mężczyzna uskarżał się na złe samopoczucie i ból ciała, karetką został przewieziony do Szpitala w Działdowie. Po przeprowadzonych badaniach, za zgodą lekarza został osadzony w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwieje.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Mężczyźnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

stracil-panowanie-nad-pojazdem-i-uderzyl-w-przydrozne-drzewo-2

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL