Ojciec z synem napadli na starszego mężczyznę w jego własnym mieszkaniu

  0

  Policjanci z Olsztynka zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju na 82-latku. Sprawcy weszli do mieszkania starszego mężczyzny pod pretekstem sprzedaży odzieży i po chwili zaatakowali go. Wychodząc z mieszkania zabrali ze sobą ponad 14 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

  Do zdarzenia doszło w niedzielę (29.01.2017) około godz. 12:00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Olsztynek. Do mieszkania 82-latka – pod pretekstem sprzedaży odzieży – zapukało dwóch mężczyzn. Zostali wpuszczeni do środka przez lokatora i tam zaatakowali pokrzywdzonego. Używając siły zabrali mu portfel i pieniądze w kwocie ponad 14 tysięcy złotych, a następnie wybiegli z budynku, wsiedli do auta i odjechali.

  Kryminalni z Olsztynka od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Sprawdzali każdą informację, która mogła przyczynić się do ustalenia sprawców. W wyniku szeregu czynności ustalili, że odpowiedzialnymi za to przestępstwo są najprawdopodobniej dwaj mieszkańcy Olsztyna – 69-latek i jego 45-letni syn. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia.

  Wobec młodszego został zastosowany dozór policyjny i po przeprowadzonych czynnościach procesowych podejrzany został zwolniony do domu. Natomiast o dalszym losie jego ojca zadecyduje sąd. Policjanci wraz z prokuratorem wnioskować będą dziś (02.02.2017) o jego aresztowanie.

  W toku prowadzonych czynności, kryminalni ustalili, że zamieszany w tą sprawę jest również jeszcze jeden z członków rodziny podejrzanych. Mężczyzna aktualnie ukrywa się przed organami ścigania. Jednak jak mówią policjanci, zatrzymanie tej osoby to tylko kwestia czasu.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here