fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Fałszywy kominiarz usłyszał 17 zarzutów

Fałszywy kominiarz usłyszał 17 zarzutów

reklama

Policjanci z Rucianego – Nidy wyjaśnili sprawę nieuczciwego kominiarza. 58-letni mieszkaniec Łomży świadczył usługi kominiarskie pomimo, że nie posiadał do tego wymaganych uprawnień. Po wykonaniu usługi nie wystawiał wymaganego protokołu lub przekazywał dokument z zeskanowaną pieczęcią i podpisem innego mistrza kominiarstwa. Podejrzany usłyszał 17 zarzutów dotyczących popełnienia przestępstw oszustwa. Grozi mu teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie od sierpnia ubiegłego roku pracowali nad sprawą fałszywego kominiarza. Jak ustalili policjanci mężczyzna podający się za mistrza kominiarstwa dokonywał przeglądów, odbiorów i czyszczenia przewodów kominowych. Pobierał za to opłaty w wysokości od 80 do 540 złotych.
Cały proceder polegał na tym, że mężczyzna ten miał własną firmę kominiarską, ale nie posiadał do tego wymaganych uprawnień, czyli nie był mistrzem kominiarstwa. Stąd po wykonaniu usługi nie wystawiał protokołu pokontrolnego lub posługiwał się zeskanowanym dokumentem z pieczęcią i podpisem innego mistrza kominiarstwa, z którym niegdyś współpracował.
W ten sposób 58-letni mieszkaniec Łomży oszukał aż 17 osób z Rucianego – Nidy i okolic, świadcząc usługi kominiarskie na łączną kwotę blisko 4 000 złotych. Fałszywy kominiarz działał w tym rejonie od kwietnia 2015 roku.
W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że 58-latek był już wcześniej notowany za popełnienie podobnych przestępstw w okolicach Łomży.
Mężczyzna usłyszał 17 zarzutów dotyczących popełnienia przestępstw oszustwa. Nie przyznał się do ich popełnienia.
Grozi mu teraz kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL