Policjanci zatrzymali 18-latka, który rozbił szybę apteki znajdującej się w centrum Nidzicy. Młody mieszkaniec gminy wracał do domu, był pod wpływem alkoholu i najpierw rzucił w szybę butelką, a dzieło zniszczenia dokończył ręką. Mężczyzna usłyszy dziś zarzut zniszczenia, za który grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (29.01.2017) kilka minut po północy dwaj młodzi mieszkańcy gminy Nidzica wracali z imprezy. Obaj byli pod silnym wpływem alkoholu. Przechodząc obok apteki – znajdującej się w centrum Nidzicy – jeden z nich rzucił butelką po alkoholu w witrynę apteki, powodując jej uszkodzenie. W związku z tym, że efekt był dla niego niezadowalający, podszedł do okna i uderzył w nie ręką, powodując kolejne pęknięcia. Po chwili nastolatkowie uciekli w nieznanym kierunku.

Właściciel apteki straty oszacował na kwotę 1000 zł.

Wczoraj (01.02.2017) nidziccy kryminalni pracujący nad sprawą ustalili, że sprawcą zniszczenia jest najprawdopodobniej 18-letni Szymon J. Młody mężczyzna został zatrzymany. Przyznał się do tego, że to on jest odpowiedzialny za zniszczenie witryny, jednak nie potrafił wyjaśnić motywów swojego zachowania.

Dziś 18-latek za swój wybryk usłyszy zarzut zniszczenia mienia, za co kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.