Niebezpieczny wypadek z udziałem łosia

  0

  Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W-650, za miejscowością Leśniewo, w kierunku Węgorzewa. Kierujący osobową mazdą zderzył się z łosiem. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu. Auto natomiast zostało poważnie uszkodzone. Siedzący za kierownicą 53-latek z obrażeniami twarzy został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Giżycku.

  Dzisiaj rano (31.01.2017) o godz. 6:00 oficer dyżurny otrzymał informację o zaistniałym zdarzeniu drogowym z udziałem łosia na drodze wojewódzkiej W-650. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Mazda minął miejscowość Leśniewo i jechał w stronę Węgorzewa. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi, z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód wybiegł łoś.

  Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu. Auto zostało poważnie uszkodzone, a 53-letni mężczyzna, który autem jechał sam, z obrażeniami twarzy został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.
  Jak zawsze przy takich zdarzeniach apelujemy do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie pojazdu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla nich, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia zwierzaka.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here