fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Statuetki Świętego Jakuba wręczone po raz czternasty

Statuetki Świętego Jakuba wręczone po raz czternasty

reklama

Podczas Gali Noworocznej podsumowano miniony rok oraz przyznano Nagrody Prezydenta Olsztyna za działalność w 2016r.

Rok 2016 to rok pełen rocznic. Obchodziliśmy 550. rocznicę przyłączenia Warmii do Polski oraz 500. rocznicę przybycia Mikołaja Kopernika do grodu nad Łyną. Dla Olsztyna był to również rok zbierania laurów, nagród i podziękowań. Stolica Warmii została doceniona w wielu dziedzinach zarówno w kraju jak i na arenie międzynarodowej.

reklama

Nagrody i wyróżnienia to efekt wieloletniej pracy osób, które w sposób szczególny angażują się w życie miasta, tworzą jego dorobek naukowy, kulturalny, gospodarczy, sportowy, historię miasta. Każdego roku prezydent Olsztyna wyróżnia szczególnie zasłużone osoby. W piątek (20 stycznia) podczas uroczystej gali, która odbyła się w Centrum Konferencyjnym UWM, wręczono Statuetki Świętego Jakuba. Wyróżnieni odebrali je z rąk prezydenta Piotra Grzymowicza.

– Jestem dumny, że w Olsztynie mamy osoby z pasją, którzy tak aktywnie angażują się w życie naszego miasta – mówił podczas gali Piotr Grzymowicz. – Dziękuję za państwa pracę, która buduje pozytywny wizerunek Olsztyna.

Statuetki św. Jakuba oraz nagrody pieniężne w wysokości 6 tys. zł przyznano w sześciu różnych kategoriach. Nagrodę odebrali:

w dziedzinie kultury: Bartosz Świątecki
w dziedzinie nauki: prof. dr hab. Tadeusz Kamiński
w dziedzinie sportu: Anna Harkowska
w dziedzinie gospodarki: firma Żarna
w dziedzinie działalności pozarządowej: Barbara Rytwińska
w dziedzinie „za szczególne zasługi dla Olsztyna”: biskup senior Julian Wojtkowski

Nagroda Prezydenta Miasta – Statuetki św. Jakuba ustanowiona została z okazji 650. urodzin Olsztyna. Statuetka św. Jakuba jest z jednej strony odniesieniem do tradycji i patrona miasta, z drugiej uhonorowaniem wybitnych osób żyjących i prowadzących swoją działalność w stolicy Warmii. Zgodnie z regulaminem Nagroda Prezydenta przyznawana jest corocznie, indywidualnie lub zespołowo za wybitne zasługi dla Olsztyna w różnych dziedzinach. Tegoroczne wyróżnienia zostały przyznane przez Kapitułę w składzie: przewodniczący: prezydent Piotr Grzymowicz, członkowie: rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prof. Ryszard Górecki, przewodnicząca Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych, Wanda Agnieszka Jabłońska, doktor sztuk muzycznych, dyrygent, chórzystka, Agata Wilińska, prezes zarządu Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu, Waldemar Klocek, dyrektor Biura Promocji Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński.

reklama

1 KOMENTARZ

  1. Swój popiera swoich. No bo jakie zasługi ma laureat w nauce dla Olsztyna. Nawet można mieć wątpliwości co do wybitności dorobku naukowego, nie mówiąc już o szerszych horyzontach. No, ale jeżeli członkiem kapituły jest Rektor UWM, to trudno się dziwić, że promuje swoich klakierów.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL