fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Mobbing w Miejskim Ośrodku Kultury? Ratusz powołuje komisję

Mobbing w Miejskim Ośrodku Kultury? Ratusz powołuje komisję

reklama

Prezydent Piotr Grzymowicz powołał komisję, która ma na celu wyjaśnienie zarzutów o rzekome stosowanie mobbingu w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie. 

W związku ze sprawą otrzymaliśmy oficjalne oświadczenie Dyrektor MOK, Agnieszki Kołodyńskiej. Poniżej publikujemy jego pełna treść.

reklama

„Zapoznałam się treścią Zarządzenia Pana Prezydenta Piotra Grzymowicza z dnia 17 stycznia 2017 r. w  sprawie powołania Komisji mającej na celu zbadanie rzekomego stosowania mobbingu w Miejskim Ośrodku Kultury w Olsztynie.

Informację o utworzeniu komisji przyjmuję z dużym spokojem. Jestem głęboko przekonana, że postępowanie komisji pozwoli mi udowodnić ponad wszelką wątpliwość, że stawiane mi zarzuty są niczym innym, jak tylko pozbawionymi podstaw insynuacjami i godzą w moje dobre imię.

W swym postępowaniu zawsze kierowałam się interesem podległej mi instytucji oraz dobrem zatrudnionych w jej pracowników.

Podkreślam, że  po  objęciu funkcji  Dyrektora   MOK podjęłam  niezwłoczne działania  zapobiegające  dalszemu łamaniu  praw  pracowniczych w tej instytucji, których zgodnie z  treścią  zarzutów  opisanych w  akcie oskarżenia  ( w  sprawie  sygn. II  K  1259/16  Sądu Rejonowego w Olsztynie) mieli  przez  wiele  lat dopuszczać  się  członkowie ścisłego kierownictwa MOK.

Jednocześnie zaznaczam, że po wielu latach zaniechań, wyłącznie dzięki mojej inicjatywie z końcem ubiegłego roku w Miejskim Ośrodku Kultury została przyjęta Wewnętrzna Procedura Antymobbingowa, której zadaniem jest szeroko rozumiane przeciwdziałanie mobbingowi w zakładzie pracy. Na marginesie zaznaczam, że prace nad Procedurą trwały już od października, a za jej powstanie odpowiedzialni są sami pracownicy MOK.

W mojej opinii Pan Prezydent podejmuje stosowne kroki w celu zweryfikowania tej absurdalnej sytuacji i rozwiązania jej raz na zawsze. Oczekuję z pełnym spokojem na wyniki prac Komisji.”

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL