Rekordowy wynik WOŚP w Olsztynie

  0
  WOŚP Olsztyn

  Olsztyn pełen ludzi o wielkim sercu. 446 522 zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to absolutny rekord w historii stolicy Warmii.

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 25. 15 stycznia Olsztyn grał, śpiewał i bawił się, jednocześnie zbierając pieniądze na pediatrię i godną opiekę osób dla starszych. Oprócz koncertów i występów artystycznych można było wziąć udział w kiermaszach, festynach, różnego rodzaju warsztatach i pokazach. Na ulice wyszło 443 wolontariuszy, wśród nich młodzież, rodziny z dziećmi i osoby dojrzałe.

  Podczas tegorocznego WOŚP w Olsztynie odbyło się ponad czterdzieści imprez towarzyszących. Pierwsze ruszyły już tydzień przed finałem. Inauguracją był występ kabaretu „Czyści jak łza”. Do akcji włączyły się również szkoły. 14 stycznia Gimnazjum nr 13 zorganizowało Festyn Zimowy „Sercem z ludźmi”, w którego programie znalazły się m.in. spektakl teatralny, gry i zabawy edukacyjne czy zajęcia ze śmiechoterapii.

  W dniu finału Olsztyn grał na dwie sceny. Życiem tętniło Stare Miasto, gdzie zagrali popularni lokalni artyści, a wśród nich zespoły Po godzinach, Hymen oraz Iraas Band. Wystąpiły też barwne romskie zespoły Hitano i Romanca, a także chór Tęcza. Gwiazdą wieczoru był znany i ceniony zespół Czerwony Tulipan. Poza koncertami były też pokazy zabytkowych pojazdów, spacery z golden retrieverami. Szczególną atrakcją był flashmob taneczny zorganizowany przez Worldbox i Rave Dance Studio.

  Na scenie w  Galerii Warmińskiej odbył się m.in. koncert Sary Szymczak& M.A.B.S., były też pokazy capoeiry i flamenco oraz treningi i spotkania ze sportowcami. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz walk rycerzy w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Konwentu Świętego Piotra z Olsztynka, a także spotkanie z Joanną Jędrzejczyk.

  WOŚP dotarł również na plażę miejską, gdzie do wrzucania pieniędzy do puszek zachęcały morsy ze stowarzyszenia „Kąpiący się zimą”. O 20:00 Stare Miasto połączyło się z Galerią Warmińską symbolicznym Światełkiem do Nieba.

  Liczenie pieniędzy trwało do późnych godzin nocnych. Zaangażowanie i trud organizatorów i wolontariuszy nie poszło na marne. Olsztyn po raz kolejny pobił rekord – Olsztynianie przekazali Orkiestrze 446 522 zł! Zebrana kwota będzie przeznaczona na sprzęt medyczny dla dzieci i osób starszych.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here