fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Olsztyn: Zabezpieczyli ponad 2700 paczek papierosów

Olsztyn: Zabezpieczyli ponad 2700 paczek papierosów

reklama

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali 39- latka, który w bagażniku swojego auta przewoził papierosy bez polskich znaków akcyzy. W jego garażu funkcjonariusze również znaleźli nielegalny towar. Zabezpieczyli łącznie ponad 2700 paczek papierosów. Straty Skarbu Państwa wyceniono na ponad 45 tysięcy złotych.

W miniony weekend w m. Świątki policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zatrzymali do kontroli drogowej volvo. W trakcie interwencji w bagażniku auta znaleźli 1800 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
Następnie pojechali do miejsca zamieszkania 39- letniego kierowcy, gdzie w jego garażu również ujawnili nielegalny towar.
Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 2700 paczek papierosów. Wartość uszczuplenia podatkowego w tym przypadku wynosi ponad 45 tysięcy złotych.

reklama

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwo karno- skarbowe odpowie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba, która nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL