fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Zrobili zakupy za 4500 złotych i nie zamierzali za nie zapłacić

Zrobili zakupy za 4500 złotych i nie zamierzali za nie zapłacić

reklama

Alkoholi i artykuły spożywcze o wartości około 4500 złotych próbowało ukraść dwóch mężczyzn w jednym z bartoszyckich marketów. Jak się okazało, mężczyźni to „goście” w Bartoszycach, jednak nie dane im było nocować w hotelu, noc spędzili w policyjnym areszcie.

Dwaj mężczyźni, którzy w czwartkowe popołudnie (12.01.17r.), usiłowali ukraść z jednego z bartoszyckich marketów alkohol i artykuły spożywcze na kwotę około 4500 złotych, w piątek usłyszeli zarzuty. Jeden z mężczyzn pochodzi z Lubawy, drugi z okolic Żywca. Jak tłumaczyli policjantom, chcieli ukraść artykuły, aby się najeść i napić. Trudno w to uwierzyć patrząc, na to co znalazło się w koszach sprawców, a było w nich m. in. 38 butelek alkoholu. Mężczyźni, po wypełnieniu koszów łupem, czekali przy drzwiach przeznaczonych dla wchodzących do sklepu i chcieli skorzystać z okazji i wymknąć się niezauważeni. Ich plan się nie powiódł, pracownik ochrony zauważył ich i wezwał policję. Policjanci zatrzymali sprawców, którzy noc spędzili w policyjnej celi.

reklama

Kryminalni po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 44 i 45-latkowi zarzuty usiłowania kradzieży. Prokurator zdecydował, że będą musieli stawiać się na komendzie policji w ramach dozoru. Za przestępstwo usiłowania kradzieży odpowiedzą przed sądem. Grożą im kary do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL