Szkoła z Olsztyna najlepszym technikum w warmińsko-mazurskim

  1

  W dniu wczorajszym (10.01) zostały ogłoszone wyniki 19 – tego rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

  Zespól Szkół Ekonomicznych w Olsztynie zajął I miejsce w kategorii techników w województwie warmińsko – mazurskim. Został nam też przyznany tytuł „Złotej szkoły 2017”.
  W rankingu zostały wzięte pod uwagę wyniki egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz wyniki wszystkich egzaminów zawodowych.
  W przypadku rankingu techników obowiązują cztery kryteria :
  sukcesy w olimpiadach – 20%
  matura – przedmioty obowiązkowe – 20 %
  matura – przedmioty zawodowe – 30 %
  wyniki egzaminów zawodowych – 30 %
  W rankingu bierze udział 500 najlepszych liceów w Polsce i 300 najlepszych techników.
  Tytuł „Złotej szkoły 2017 ” w kategorii techników z województwa warmińsko – mazurskiego otrzymało tylko ZSE i technikum z Iławy.
  W klasyfikacji ogólnopolskiej uplasowali się w pierwszej 50-ce, zajęliy 49 miejsce.

  1 KOMENTARZ

  1. . Szefostwo polskiej firmy Bioelektra odbierze na Światowym Forum Gospodarczym w Davos nagrodę za najbardziej innowacyjne i inspirujące rozwiązanie na świecie w obszarze gospodarki o zamkniętym obiegu. W zakładzie Bioelektry 100 ton śmieci znika w kilka godzin. Następuje sterylizacja z organicznych odpadów, usunięcie etykiet i farb z opakowań, rozdrobnienie na 7 frakcji w tym biodegradowalną – a wszystkie są do ponownego wykorzystania. Ledwie kilka % śmieci nie jest wykorzystana. Wszystko czysto i bezzapachowo. Wcześniej współpracę z Bioelektrą odrzucił prezydent Olsztyna uznając technologię za zbędną!!!!!

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here