Wjechał w szynobus i uciekł

  Kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Szczytno. Wczoraj po południu w Olszynach, mężczyzna jadąc nie swoim samochodem wjechał w przejeżdżający po torach szynobus, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Pasażerom szynobusa nic się nie stało. 29-latek został dzisiaj rano zatrzymany przez szczycieńskich policjantów. Teraz usłyszy zarzut sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym.

  Wczoraj około godziny 15.00 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki Policji został poinformowany, że na przejeździe kolejowym w miejscowości Olszyny doszło do zderzenia volvo z szynobusem. Policjanci, którzy pojechali na miejsce zobaczyli rozbity samochód osobowy i stojący na torach szynobus. Jak powiedzieli świadkowie młody mężczyzna, który kierował volvo, jadąc w kierunku miejscowości Gawrzyjałki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu szynobusowi relacji Ełk- Olsztyn, uderzył w niego i zbiegł z miejsca zdarzenia. Jak ustalili policjanci nikt z pasażerów szynobusa nie ucierpiał i nie wymagał pomoc medycznej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 26-latek kierował nie swoim pojazdem.

  Szczycieńscy policjanci dzisiaj we wczesnych godzinach rannych zatrzymali mężczyznę, który kierował osobowym volvo. 26-latek w chwili zatrzymania był trzeźwy. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

  26-letni mieszkaniec gminy Szczytno za swoje zachowanie stanie przed sądem.

  wjechal-w-szynobus

  1 KOMENTARZ

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here