Czujnik czadu uratował życie czteroosobowej rodzinie

  0

  Czujnik tlenku węgla to niewielkie i niedrogie urządzenie, które może uratować życie. Przekonała się o tym rodzina z Biskupca, którą w środku nocy obudził alarm. Dzięki temu domownicy na czas opuścili swój dom i wezwali odpowiednie służby. Policjanci zachęcają do instalacji czujników w swoich domach.

  W okresie jesienno- zimowym wiele osób korzysta z kominków, pieców i grzewczych urządzeń gazowych. Mimo rozwijającej się techniki wciąż wiele osób ginie z powodu śmiercionośnego czadu. Jest on niewidoczny i bezwonny. Bez odpowiedniego sprzętu nie da się go wyczuć w powietrzu.
  Ryzyko zatrucia się tlenkiem węgla możemy zminimalizować poprzez zainstalowanie w domu odpowiedniego czujnika. Podstawową jego funkcją jest wykrywanie czadu i alarmowanie domowników o jego obecności. Dzięki temu mieszkańcy mogą na czas opuścić miejsce zamieszkania i uniknąć tragedii. Urządzenie jest niewielkie i nie kosztuje dużo- ceny zaczynają się już od 30 zł.

  Jeden z takich czujników uratował życie jednej z rodzin z Biskupca. Dziś w nocy (09.01) małżeństwo wraz z dwójką małych dzieci obudził włączony alarm. Domownicy natychmiast opuścili dom i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Dwójka dzieci (5 i 3 lata) w podejrzeniem zatrucia tlenkiem węgla została zabrana do szpitala na obserwację. Nie wymagały jednak hospitalizacji i wraz z rodzicami mogły opuścić szpital.
  Strażacy stwierdzili w mieszkaniu podwyższone stężenie tlenku węgla wynikające z nieprawidłowej pracy pieca centralnego ogrzewania. Po przewietrzeniu pomieszczeń dom nadaje się do użytkowania, jednak jego mieszkańcy dostali zakaz użytkowania pieca CO.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here