Olsztyn: Podrabiała umowy na sprzedaż robotów kuchennych

  0

  Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 50-latce zajmującej się handlem obwoźnym. Kobieta sfałszowała 18 umów sprzedaży ratalnej robotów kuchennych na łączną kwotę ponad 85 tysięcy złotych. Jako wnioskodawców podawała członków rodziny, znajomych i dawnych klientów. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

  Sprawa miała swój początek kilka miesięcy temu, kiedy na policję zgłosiła się jedna z pokrzywdzonych. Kobieta dostała pismo z banku z informacją o zaległych ratach kredytu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie brała tej pożyczki.

  Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Olsztynie zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Ustalili, że umowa kredytowa zawarta była przez przedstawicielkę firmy zajmującej się handlem obwoźnym.

  Do jej obowiązków należały prezentacje sprzętu kuchennego i zawieranie umów na jego kupno. Możliwa była również sprzedaż ratalna. Za każde sprzedane urządzenie miała dostawać premię.

  Podczas prowadzonego postępowania funkcjonariusze odkryli, że 50-latka oszukała więcej osób. Miała sporządzać fałszywe umowy ratalne wpisując jako wnioskodawców członków rodziny i znajomych. Posługiwała się również danymi klientów, których obsługiwała pracując wcześniej w firmie ubezpieczeniowej. Wszystko odbywało się bez wiedzy oraz zgody tych osób.

  W ten sposób „zawarła” 18 fikcyjnych umów na łączną kwotę ponad 85 tysięcy złotych. Jako adres do wysyłki robotów kuchennych podawała swoje miejsce zamieszkania lub odbierała przesyłkę bezpośrednio z poczty.

  Tym sposobem otrzymywała z firmy prowizję za każdą umowę a przysłane sprzęty sprzedawała po okazyjnej cenie.

  Mieszkanka Olsztyna usłyszała zarzuty oszustwa i podrabiania dokumentów. Przyznała się do ich popełnienia. Jak oświadczyła, robiła to, ponieważ potrzebowała pieniędzy.

  Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do sądu. 50- latce grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here