fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Na sygnale Jazdę zakończył w rowie

Jazdę zakończył w rowie

reklama

Zimno, mokro i ślisko – to wszystko wpływa znacząco na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dlatego tak ważna jest w tym czasie zasada zachowania szczególnej ostrożności podczas poruszania się po drogach. O dużym szczęściu może mówić 21-latek, który stracił panowanie nad swoim autem, wpadł w poślizg i dachował w rowie. Pomimo dużych uszkodzeń pojazdu, mieszkańcowi Kętrzyna nic się nie stało.

Wczoraj (28.12.16) około godziny 15:00 policjanci lidzbarskiej drogówki otrzymali informację, że na trasie Lidzbark Warmiński – Dobre Miasto, w rowie, leży samochód. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, ze kierujący oplem omega 21-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi wpadł w poślizg i dachował w przydrożnym rowie. Kierujący nie doznał żadnych obrażeń. Jechał sam. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec Kętrzyna został ukarany mandatem karnym.

reklama

Policjanci przypominają, że przyczepność kół pojazdu podczas jazdy w jesienno – zimowych warunkach znacząco zmniejsza się, a w połączeniu z nadmierną prędkością może bardzo szybko doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, stosowanie się do znaków drogowych z pewnością przyczyni się do ograniczenia zagrożenia na drodze, a nawet ocali niejedno życie i zdrowie.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL