Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali dwie osoby, które przewoziły w samochodzie prawie 3 kg marihuany. Według uzyskanych przez funkcjonariuszy informacji narkotyki pochodziły z krajów Unii Europejskiej i miały trafić na olsztyński rynek. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonego suszu to około 120 tysięcy złotych.

Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie ustalili, że w piątek (23.12.2016) krajową „16-tką”, mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków pochodzących z krajów Unii Europejskiej.

W działania mające na celu zatrzymać ten transport zaangażowani zostali również olsztyńscy wywiadowcy i policjanci ruchu drogowego.

Około godz. 06:00 zatrzymali do kontroli jadącego w kierunku Olsztyna forda. W środku znajdowały się dwie osoby – kobieta i mężczyzna. Z uwagi na podejrzenie, że mogą przewozić substancje zabronione, funkcjonariusze przystąpili do przeszukania pojazdu.

W walizce podróżnej znaleźli duże czarne opakowanie, a w nim 6 worków różnej wielkości z zawartością marihuany. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 3 kg tego środka odurzającego. Jego wartość czarnorynkowa to około 120 tysięcy złotych.
23-latka i 29-latek zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Dziś (23.12.2016) zostaną przewiezieni do prokuratury. Usłyszą zarzuty posiadania oraz przewozu znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo grozi im kara nawet 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą wnioskować o ich tymczasowe aresztowanie.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here