Mandatem karnym został ukarany kierowca ciężarówki, który mimo uszkodzonej konstrukcji nośnej pojazdu zdecydował się na przejazd krajową 51. Na łuku auto wraz z naczepą wywróciło się na bok. Jak ustalili policjanci, identyczna sytuacja miała miejsce tego samego dnia rano na budowie.

Wczoraj (20.12.2016) około godz. 16:00 policjanci olsztyńskiej drogówki otrzymali informację o przewróconej ciężarówce na DK 51 w okolicach Tomaszkowa.

Na szczęście kierowcy nic się nie stało. Jak ustalili funkcjonariusze powodem tego zdarzenia była uszkodzona konstrukcja nośna naczepy pojazdu. Z tego powodu, na łuku drogi samochód stracił równowagę i wywrócił się na bok.

Kierowca przyznał policjantom, że nie była to pierwsza tego typu sytuacja. Do podobnego zdarzenia doszło kilka godzin wcześniej, na placu budowy. Mimo to, mężczyzna zdecydował się wyjechać niesprawnym pojazdem na drogę.
Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany mandatem karnym. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne samochodu oraz naczepy z uwagi na ich uszkodzenia.