fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec

reklama

Policjanci zatrzymali 43- letniego mieszkańca gminy Barczewo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i próbował uciec funkcjonariuszom. Jak okazało się, powodem ucieczki był alkohol. Mężczyzna miał ponad promil tej substancji w organizmie. Stracił prawo jazdy a za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem.

Wczoraj (19.12.2016) około godz. 21:00 w m. Barczewko (gm. Barczewo) podczas patrolowania podległego rejonu służbowego, policjanci z Komisariatu Policji w Barczewie zauważyli volvo, którego styl jazdy wskazywał na to, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu. Postanowili zatrzymać go do kontroli.

reklama

Kierowca volvo nie reagował na wysyłane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać przed radiowozem. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Po jakimś czasie mężczyzna wjechał na drogę gruntową, zatrzymał swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Nie zdążył jednak odbiec daleko, bo chwilę później został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Przypuszczenia policjantów potwierdziły się- 43- latek był pijany. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Stracił prawo jazdy. Dziś usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL