Seria wypadków na remontowanym odcinku „siódemki”

  0

  W piątek wieczorem niedziccy policjanci pracowali na miejscu trzech zdarzeń drogowych, które miały miejsce na remontowanym odcinku drogi koło Napierek.

  Funkcjonariusze ruchu drogowego patrolujący drogę krajową nr 7 najechali na wypadek drogowy, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca vw polo jadąc w kierunku Gdańska na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo ze skodą. Policjanci udzielili pierwszej pomocy uczestnikom tego zdarzenia zakładając kołnierze ortopedyczne, okrywając ich i układając poszkodowanych w pozycjach bezpiecznych. W rozbitych pojazdach odłączyli zasilanie elektryczne. Przy jednej z kobiet pozostającej w samochodzie czuwał policjant do czasu przyjazdu strażaków i pogotowia ratunkowego. Trzy kobiety trafiły do szpitala w Działdowie ze złamanymi obojczykami oraz żebrami. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi.

  Kolejne dwa zdarzenia miały miejsce również koło miejscowości Napierki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że w pierwszym z nich 31-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego, kierująca daewoo nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, wpadła w poślizg i uderzyła w przydrożny znak.

  W przypadku drugiej kolizji będący na miejscu policjanci ustalili, że kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na przeciwległy pas, a następnie wjechał na pobocze uszkadzając pojazd. Żaden z uczestników obu zdarzeń drogowych nie odniósł obrażeń.

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here