fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego miał "załatwić" przetarg za 16 000 zł

Mieszkaniec powiatu olsztyńskiego miał „załatwić” przetarg za 16 000 zł

reklama

Policjanci z wydziału dw. z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 42-latka, który powołując się na wpływy w jednej z instytucji samorządowych podjął się pośrednictwa w załatwieniu przetargu na dostawę sprzętu komputerowego na potrzeby tej instytucji w zamian za korzyść majątkową. Mężczyzna usłyszał zarzut zagrożony karą 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

23 listopada br. do olsztyńskich policjantów zgłosił się przedsiębiorca, który poinformował o tym, że 42-letni mieszkaniec powiatu powołując się na wpływy w jednej z instytucji samorządowej podjął się pośrednictwa w załatwieniu przetargu na dostawę sprzętu komputerowego na potrzeby tej instytucji. Za pozytywne załatwienie sprawy zażądał 16.000 złotych, czyli 2% wartości przetargu.

reklama

Czynności w tej sprawie podjęli policjanci z wydziału dw. z korupcją KWP w Olsztynie. Zakrojone na szeroką skalę działania operacyjne prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Północ doprowadziły do zatrzymania 42-latka po przyjęciu przez niego części żądanej kwoty. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony.

Po przesłuchaniu w prokuraturze mieszkaniec powiatu olsztyńskiego usłyszał zarzut powoływania się na wpływy w instytucji samorządowej dysponującej środkami publicznymi i podjęcia się pośrednictwa w załatwieniu przetargu na dostawę sprzętu komputerowego na potrzeby tej instytucji o wartości blisko 800.000 złotych, w zamian za korzyść majątkową.

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu 42-latek został tymczasowo aresztowany.

Jak zapowiadają policjanci, sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci będą sprawdzać inne przetargi, do których doszło na terenie województwa, a w których mógł uczestniczyć zatrzymany 42-latek.

Przypominamy, że nie podlega karze sprawca przestępstwa korupcyjnego, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa zanim organ ten o nim się dowiedział.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL