Kościół „Garnizonowy” doświetlony

1
Fot. Marcin Kierul/Urząd Miasta Olsztyna.

Kolejny olsztyński zabytek wyposażony w system iluminacji.

Olsztyn z uwagi na swoje położenie i walory przyrodnicze jest miastem niezwykle malowniczym. Krajobraz stolicy regionu wzbogacają również zabytki. Chcąc podkreślić unikatowość i piękno zabytkowych budowli miasto wykorzystuje systemy świetlne, dzięki którym budynki zyskują nowe, atrakcyjne oblicze.

– Dokładamy starań, aby Miasto Olsztyn zachwycało swoim wyglądem zarówno mieszkańców jak i turystów – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Iluminacje pozwalają spojrzeć na zabytki z innej perspektywy tworząc przy okazji niezwykle efektowny, nocny widok Olsztyna.

Olsztyn wzbogacił się o nowe punkty świetlne iluminowanych budowli. Dodatkowego blasku dodano Kościołowi pw. Matki Boskiej Królowej Polski i Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, przy ul. Kromera (kiedyś „Garnizonowy”). 

– Projekt rozpoczął się w 2015 roku – tłumaczy doradca prezydenta ds. gospodarki i infrastruktury elektroenergetycznej, Karol Więckowski. – Podczas I etapu przedsięwzięcia podświetlone zostały tylko wieże zabytkowej budowli. Pod koniec listopada br. zakończono budowę iluminacji pozostałych elementów bryły kościoła.

Autorem projektu światła jest prof. dr hab. inż. Wojciech Żagan, kierownik Zakładu Techniki Świetlnej Politechniki Warszawskiej. Budowę iluminacji wykonał Elektroinstal Sp. z o.o. z Olsztyna pod nadzorem Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Uroczyste włączenie instalacji odbędzie się w piątek (16 grudnia), o 18:00. Symboliczne wydarzenie poprzedzi msza święta odprawiona z udziałem Metropolity Warmińskiego księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.

1 KOMENTARZ

  1. Jaki szczegółowy opis kto wykonał instalację, żeby „wiarygodność” nie biła w oczy jak po układach rodzinnych szanownie urzędującego. Na szczęście już 2017, a po nim 18 i WYBORY. Uff odpoczniemy po super-pseudowłodarzu…

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here