Ukradli telefon kobiecie i „nabili” rachunek na blisko 600 złotych

  1

  Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom Szczytna. Mężczyźni najpierw w nocy zaczepili pod lokalem gastronomicznym młodą kobietę, a później zaproponowali jej, że odprowadzą ją do domu. Rano kobieta zorientowała się, że nie ma telefonu, a na dodatek w ciągu jednej nocy jej rachunek za telefon wzrósł o blisko 600 złotych. Szczycieńscy kryminalni zatrzymali sprawców kradzieży, którzy noc spędzili w policyjnej celi i wkrótce odpowiedzą przed sądem.

  W minioną niedzielę (11.12.2016) do szczycieńskiej komendy zgłosiła się młoda kobieta i powiedziała, że został jej skradziony telefon komórkowy, a na dodatek w ciągu jednej nocy jej rachunek za abonament wzrósł o blisko 600 złotych.

  W rozmowie z kryminalnymi poinformowała, że w sobotnią noc, pod jednym z lokali gastronomicznych położonych na terenie miasta, poznała dwóch młodych mężczyzn. Po kilku chwilach spędzonych w ich towarzystwie, „dżentelmeni” zaoferowali, że odprowadzą ja do domu. Z uwagi na późną porę kobieta skorzystała z ich propozycji. Chcą ubrać kurtkę podała jednemu z mężczyzn torebkę, w której znajdował się telefon. Mężczyźni odprowadzili kobietę pod dom i pożegnali się.

  Kobieta rano zorientowała się, że w torebce nie ma telefonu komórkowego. Następnie zadzwoniła pod swój nr i okazało się, że jest on aktywny. Dodatkowo sprawdziła, że z jej telefonu ktoś wysyła sms-y specjalne aby uzyskać bonusy do gry internetowej, w wyniku czego jej rachunek wzrósł do kwoty blisko 600 złotych.

  Szczycieńscy kryminalni zlokalizowali skradzioną komórkę i w niedzielę zapukali do jednego z mieszkań położonych na terenie miasta. W pomieszczeniu zastali dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi wskazanemu przez kobietę. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i zabezpieczyli skradziony telefon. 17-latek i jego 20-letni znajomy zostali zatrzymani i noc spędzili w policyjnej celi.

  W trakcie przesłuchania 17-latek przyznał, że wysyłał ze skradzionego telefonu sms-y aby uzyskać lepszą pozycję w grze internetowej.

  Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty do których się przyznali. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za przestępstwo kradzieży grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  1 KOMENTARZ

  DODAJ KOMENTARZ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here