Niezapomniany w-f tylko w Parku Trampolin

0

Coraz więcej szkół, nie tylko z Olsztyna ale i regionu, decyduje się na zorganizowanie swoim uczniom lekcji wychowania fizycznego w Parku Trampolin 7 Jump Street. Dlaczego? Bo takie lekcje to nie tylko ruch ale i dobra, bezpieczna zabawa!

Choć olsztyński Park Trampolin 7 Jump Street działa zaledwie od kilku tygodni zajęcia wychowania fizycznego zorganizowało na jego terenie już kilkadziesiąt szkół. „Były to szkoły nie tylko z Olsztyna ale i z innych miejscowości regionu. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z tych zajęć, bo i się poruszali, i pouczyli współpracy w grupach przy tak nietypowych zabawach jak koszykówka na trampolinie” –  mówi Beata Samojłowicz.
Podczas zabawy na trampolinach uczniowie ćwiczą nie tylko swoja sprawność ruchową ale także współpracę z kolegami, budowanie zespołu, obmyślanie strategii. Park oferuje bowiem klasom zarówno zabawy indywidualne, jak i grupowe, w których poszczególne drużyny muszą myśleć i planować, jak pokonać przeciwne zespoły.

artykul-grafikaWażnym elementem zajęć organizowanych w Parku Trampolin dla szkół są kwestie bezpieczeństwa. „Każda grupa ma przydzielonego instruktora, który m.in. omawia z uczniami zasady zabawy na trampolinach, jak i przeprowadza z uczniami trwającą  ok. 10 minut rozgrzewkę. To bardzo ważne, by się odpowiednio przygotować do skakania. Klienci, którzy przychodzą do nas indywidualnie nie zawsze o tej konieczności pamiętają, niektórym szkoda na to czasu, a to błąd” – mówi Samojłowicz i dodaje, że także na koniec zajęć instruktor przeprowadza ćwiczenia rozluźniające, które służą temu, by dzieci nie miały zakwaszonych mięśni.

Podczas zajęć zorganizowanych uczniowie nie mogą wykonywać skomplikowanych, czy niebezpiecznych ewolucji, a instruktorzy parku czuwają nad poprawnością skoków swoich podopiecznych. Na terenie parku stale obecny jest także ratownik medyczny, który chętnym grupom może udzielić informacji na temat pierwszej pomocy.
„Ważnym elementem bezpieczeństwa naszych gości jest także bezwzględny wymóg skakania wyłącznie w specjalnych skarpetkach. Kosztują one 5 zł i są dostępne w parku” – mówi Samojłowicz.

Godzinna lekcja w Parku Trampolin kosztuje 18 zł od ucznia. Dodatkowo możemy zorganizować transport dla dowolnej ilości uczniów. Hala posiada miejsca parkingowe dla autokarów. Park dysponuje pełnym zapleczem sanitarnym: szatnie damskie i męskie, prysznice, toalety, suszarki. Chętne do zorganizowania takich zajęć szkoły muszą się umawiać w Parku Trampolin z wyprzedzeniem mejlowo na adres: [email protected] lub telefonicznie pod nr 668 037 709. Dodatkowe informacje na temat Parku Trampolin można uzyskać pod adresem www.7jumpstreet.pl.

mapka

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here