Wolontariusze Olsztyna

0

Olsztyńscy wolontariusze podsumowali kolejny sezon. Był tort oraz podziękowania od prezydenta miasta.

W bazie wolontariuszy olsztyńskiego urzędu widnieje 80 osób. Najbardziej zaangażowani spotkali się w ratuszu, żeby podsumować miniony sezon.

– To niezwykle cenne, że nasze inicjatywy zarówno kulturalne jak i sportowe są wspierane przez tak energicznych i pełnych pozytywnej energii ludzi – mówił na spotkaniu prezydent Piotr Grzymowicz. – Jestem przekonany, że wspólnie uda nam się zorganizować jeszcze wiele niezapomnianych wydarzeń, w tym najbliższe – Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Wolontariusze byli zaangażowani przede wszystkim w wydarzenia sportowe. Wspierali także działania promocyjne Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

– Z pomocy wolontariuszy korzystaliśmy m.in. przy organizacji dwóch dużych imprez miejskich – Olsztyn Green Festival oraz Grand Slam – tłumaczy asystent prezydenta ds. specjalnych projektów społecznych, Dorota d’Aystetten.

Do zespołu olsztyńskich wolontariuszy należy zarówno młodzież jak i seniorzy.

– Wolontariat to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego – mówiła uczestniczka spotkania. – Nie tylko pomagamy, ale mamy szansę za darmo uczestniczyć w ciekawych wydarzeniach.

Na zakończenie wolontariusze otrzymali certyfikaty oraz drobne upominki. Niespodzianką była foto budka, w której zebrani wykonali wspólne, pamiątkowe zdjęcia. 

[galeria zdjęć]

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here