Na drogach Warmii i Mazur zagościła prawdziwa zima. Pierwszy śnieg dał się we znaki i zaskoczył niektórych kierowców. Tylko w ciągu jednego wieczoru w powiecie olsztyńskim doszło do kilku kolizji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci przypominają co zrobić, by poprawić swoje bezpieczeństwo na drodze.

Zima – to słowo spędza sen z powiek niejednemu kierowcy. Śliska, oblodzona nawierzchnia powoduje zmniejszenie przyczepności kół pojazdu podczas jazdy. W połączeniu z nadmierną prędkością może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Należy pamiętać, że przy obecnych warunkach atmosferycznych, nawet przy niewielkiej prędkości droga hamowania znacznie się wydłuża a samochód bardzo łatwo wpada w poślizg.

Przykładem może być niedzielne (27.11) zdarzenie na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kościuszki w Olsztynie. Około godz. 20:30 kierujący audi skręcając w prawo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w sygnalizator. W tym czasie na skrzyżowaniu w oczekiwaniu na zmianę świateł stały inne samochody, których kierowcy nie mieli czasu ani możliwości ucieczki z jego „toru jazdy”.

Na szczęście nikomu nic się nie stało, a uszkodzeniu uległy jedynie auto sprawcy i sygnalizator.

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here