fbpx
-3.6 C
Olsztyn
środa, Marzec 20, 2019
Strona główna Wiadomości Olsztyn: Z podrobionym zaświadczeniem chcieli wyłudzić kredyt

Olsztyn: Z podrobionym zaświadczeniem chcieli wyłudzić kredyt

reklama

Usiłowanie oszustwa oraz pomocnictwo to przestępstwa, za które odpowiedzą 66-letni mężczyzna i 33-letnia kobieta. W jednym z olsztyńskich banków przedstawili oni podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach, by wyłudzić kredyt gotówkowy w wysokości 20 tyś. zł. Oboje zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą.

Do zatrzymania doszło we wtorek (22.11) w Olsztynie w jednym z oddziałów banku. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 66-latka i 33-letnią kobietę. Jak ustalili funkcjonariusze, osoby te by uzyskać kredyt gotówkowy w wysokości 20 tyś. złotych przedstawili w placówce bankowej podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu i osiąganych dochodach. Policjanci z KMP Olsztyn ustalili, że mężczyzna nie pracuje i nigdy wcześniej nie pracował w firmie, w której rzekomo miał być zatrudniony.
Jeszcze tego samego dnia 66-letni mieszkaniec sąsiedniego powiatu usłyszał zarzuty usiłowania oszustwa. Jego 33-letnia towarzyszka także wzbogaciła się o zarzuty, pomocnictwa w przestępstwie. Obojgu grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

DODAJ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

POPULARNE TEMATY

RABATOL.PL